آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » فلسطینی‌ها با الهام گرفتن از انقلاب مردم ایران مبارزه را به سمت مقاومت مردمی سوق دادند.
  • جمعه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ / ساعت ۱۰:۰۹:۳۷
  • شناسه خبر: 10701
فلسطینی‌ها با الهام گرفتن از انقلاب مردم ایران مبارزه را به سمت مقاومت مردمی سوق دادند.

فرماندار کوهبنان: الهام گرفتن فلسطینی‌ها از انقلاب مردم ایران فلسطینی‌ها با الهام گرفتن از انقلاب مردم ایران مبارزه را به سمت مقاومت مردمی سوق دادند. همزمان با روز جهانی قدس مردم روزه دار و شهید پرور کوهبنان با تجمع در میدان شهدای این شهر و ضمن سر دادن شعارهای مرگ بر امریکا ،مرگ بر اسرائیل […]

فرماندار کوهبنان:

الهام گرفتن فلسطینی‌ها از انقلاب مردم ایران

فلسطینی‌ها با الهام گرفتن از انقلاب مردم ایران مبارزه را به سمت مقاومت مردمی سوق دادند.

همزمان با روز جهانی قدس مردم روزه دار و شهید پرور کوهبنان با تجمع در میدان شهدای این شهر و ضمن سر دادن شعارهای مرگ بر امریکا ،مرگ بر اسرائیل و ………. مسیرخیابانهای حضرت امام ،چهار راه امام ،بلوار مسجد امام  تا مسجد حضرت امام (ره)  را طی نمودند و ضمن حضور درمصلای  نماز جمعه و قرائت قطعنامه بر دفاع از ارمان های انقلاب ،حضرت امام (ره) ،شهیدان همیشه جاوید ،حمایت از مقام معظم رهبری و اجرای منویات ایشان ،ازادی قدس شریف ،دفاع از مردم مظلوم فلسطین و….تاکید نمودند .

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری 72 عارف از کوهبنان منصور متقی  ظهر امروز در مراسم روز قدس اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از مؤثرترین پدیده‌های پایانی قرن بیستم، تأثیرات و بازتاب‌های گسترده‌ای در ایران، منطقه و جهان داشته و از ابعاد و جهات گوناگون مورد توجه و مطالعه صاحب‌نظران، ناطران، سیاستمداران و نظریه‌پردازان ایرانی و غیرایرانی واقع شده است.

وی افزود: بدون تردید انقلاب اسلامی ایران نقش بسیار اساسی در تقویت موضع بر حق فلسطینیان برای آزادی سرزمین‌های اشغال شده داشته است.

متقی بیان داشت: در تاریخ اشغال فلسطین، حادثه‌ای با این درجه از اهمیت علیه ایده صهیونیستی اشغال فلسطین و آواره کردن ساکنان آن، به عنوان صاحبان اصلی این سرزمین و انتقال مهاجران یهودی به این سرزمین رخ داده و روز قدس با شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، بزرگترین ضربه را به تفکر صهیونیستی  حاکم بر این مناطق وارد کرده است.
فرماندار کوهبنان خاطرنشان کرد: فلسطینی‌ها با الهام گرفتن از انقلاب مردم ایران،بیانات حضرت امام و منویات مقام معظم رهبری مبارزه را به سمت مقاومت مردمی سوق دادند. در این سوی جهان اسلام نیز امام خمینی(ره) در راستای یکپارچه‌سازی مقاومت در جهان اسلام، آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند تا مسلمانان جهان به نقع آزادی قدس راهپیمایی کنند.

وی ابراز داشت: رمضان ماهی است که تمامی توجه مسلمانان به سمت مسائل دینی است و از آنجا که امروزمهمترین مسائل جهان اسلام نیز قدس و فلسطین است، بنابراین دعوت از مسلمانان در چنین فضایی برای راهپیمایی، با توجه به زمینه‌ای که حضرت امام(ره) در ارتباط با قدس در نظر گرفته بودند، با اقبال عمومی مواجه شد.

متقی تصریح کرد: یک وجه این مقبولیت جهانی بازمی‌گردد به احساس علاقه‌ای که مسلمانان جهان و حتی غیرمسلمانان نسبت به حضرت امام(ره) داشتند و دارند. آنچه در تعیین روز قدس اهمیت دارد، انتقال دادن احساس و روحیه ضدصهیونیستی از سطح سران به مردم بود. همین که مردم عادی، که مسئولیتی در حکومت‌ها ندارند در روزی واحد راهپیمایی کنند، خود نشان از همبستگی بیشتر در ارتباط با هدفی مشترک و مهم میان مسلمانان جهان دارد. وی با اهمیت روز قدس امسال  ادامه داد تلاش مشترک آمریکا به همراه دولت‌های غربی برای  تداوم فشارها علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران ، تلاش در مجلس سنای امریکا جهت تشدید تحریم‌ها در استانه جابجایی و انتقال دولت علیه کشور عزیزمان ایران،گسترش موج بیداری اسلامی در جهان وظیفه مردم ایران اسلامی را که با تمام وجود دشمنان را از کشور بیرون انداختند سنگین تر نموده تا با عنایت به توصیه های مقام معظم رهبری حضور چشمگیرتر از سالهای قبل در این مراسم داشته باشند .

فرماندار کوهبنان گفت  حضور با شکوه مردم در راهپیمایی روز قدس به  نظام پوشالی اسرائیل و استکبار جهانی تفهیم می کند که ملت ایران یکپارچه در کنار ولایت و رهبری  در صحنه حاضر است و از تهدیدات وتحریم های استکبار ابائی ندارد و تا نابودی انان نهضت را ادامه خواهد داد .

وی در ادامه به وضعیت فرهنگی ، گردشگری ، کشاورزی و معادن شهرستان اشاره کرد و افزود : در سفرهای استانی هیئت دولت مصوبات بسیار خوبی در مورد شهرستان کوهبنان به تصویب رسیده است که در حال حاضر مردم شاهد خدمات ارزشمند دولت عدالت محور در عرصه های مختلف از جمله گاز رسانی به شهرستان ، احداث و تجهیز بیمارستان 32 تختخوابی کوهبنان ، احداث سد محمد رسول الله ( ص) گیتری ، احداث فضاهای آموزشی و ورزشی ، احداث مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری ، تأمین آب شرب شهری ، اجرای طرح هادی روستایی شامل 13 روستا ، تأمین روستاها ، اعطای تسهیلات مسکن و راه اندازی آنتن های BTS و تجهیزات مخابراتی هستند .

متقی توسعه و اصلاح معابر شهری ، احداث راههای آسفالته شهری و روستایی و نصب تجهیزات ایمنی ، توسعه و تکمیل فضاهای پارکی شهرستان ، خرید ماشین آلات راهداری و راهسازی ، احداث خانه های بهداشت و اورژانس همچنین تجهیزات شبکه بهداشت و درمان ، احداث کارخانه صنعتی زغالشویی بخش طغرالجرد ، شهرک صنعتی کوهبنان ، ساختمانهای امدادی و مدیریت بحران شهرستان ، ساختمانهای دهیاریها و تجهیزات و ماشین آلات آنها ، ساختمانهای اداری ، احداث و تجهیز مرکز فنی و حرفه ای ، دانشگاه پیام نور، ساختمانهای مسکونی زوج های جوان و محرومین ، برق رسانی به شهرکهای جدید شهری و روستایی همراه با روشنایی معابر ، پروژه های جهاد کشاورزی شامل : احیا و مرمت قنوات ، احداث استخر ، کانالهای سیمانی و لوله گذاری ، کمک به تجهیز و نوسازی مساجد و اماکن مذهبی شهرستان را از دیگر فعالیتها و اقدامات دولت نهم و دهم در شهرستان بیان کرد .

وی بیان داشت در بحث دامداری و افزایش ظرفیت واحد های مرغ گوشتی همچنین پرورش کبک ، بلدرچین و شترمرغ پیشرفتهای قابل توجهی داشته ایم به گونه ای که در حال حاضر کوهبنان در زمینه تولید کبک حرف اول را می زند و امروزه کار بسته بندی و صادرات این محصول در کوهبنان انجام می شود .

فرماندار کوهبنان ادامه داد در دولت عدالت محور نسبت به حفر چاههای آب شرب و کشاورزی اقدامات بسیار موثری برداشته شده و امروزه کشاورزی و باغداری شهرستان جان تازه ای به خود گرفته است .

وی برگزاری همایش فرهیختگان ، همایش دکترمحمود روح الامینی پدر مردم شناسی ایران ، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی را از دیگر فعالیتها دانست و افزود ثبت مراسم معنوی جوش زنی و سنگ زنی شهرستان و برگزاری مراسمات مذهبی بصورت دسته جمعی و پخش از شبکه های سراسری و استانی صدا و سیما از جمله فعالیت هاست .

فرماندار کوهبنان تأکید کرد شهرستان کوهبنان دارای آثار باستانی و مناطق بکر گردشگریست که با توجه به آب و هوای مناسب توانسته گردشگران زیادی را به سوی خود جذب نماید که پخش فیلم آثار و ابنیه های تاریخی و برنامه های متعدد از شبکه های صدا و سیما موجب شده تا گردشگرانی از سایر استانهای کشور و از کشورهای ایتالیا ، چین ، ژاپن ، آلمان ، فرانسه ، افریقا و……….. به کوهبنان سفر نمایند و از نزدیک از آثار و ابنیه های تاریخی کوهبنان دیدن نمایند و خود مبلغی برای کوهبنان باشند .

وی  با توجه به معادن غنی زغالسنگ  ، خاک نسوز ، سرب و روی ، مس ، آهن ، گچ ، ماده اولیه رنگ و ……. از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این بخش و ایجاد صنایع تبدیلی دعوت نمود .

متقی بیان داشت استان، كشور و دنيا بايد به كوهبنان و كوهبناني ببالد چرا كه در يك نگاه گذرا به تاريخ اين ديار دريافتيم كه جبر خطي در جهان را ابواسحاق كوهبناني منجم و رياضي دان قرن هشتم ،طب پيشگيري در جهان را ابوحامد كوهبناني شاعر، هنرمند، تاريخ نگار و رياضي دادن، مردم شناسي در ايران را محمود روح الاميني و طب در ايران را نوه محمد شهيد آخوند كه اگر در آن بيشتر جستجو كنيم يقيناً 72 عارف و دانشمند ان اين ديار در دنيا نقش آفريني زيادي نموده اند و اگر بخواهيم كوهبنان را بلند آوازه كنيم هر كوهبناني بايد به تمام كوهبنان ببالد به روستاي تاريخي كهن و زعفرانش به رتك و مردمان مهربانش به ده علي  همراه با مهمان نوازيش و روز عاشوراي آن ، به كوهبنان و امامزاده بي بي عصمت، سليمانشاه، خاك آخوند و هفتاد و دو عارفش، به در گزكش كه استاندار مي فرمايد به مثال يك چاه نفت است به گور و مردان بزرگش سادات جعفري به طغرالجرد و معادن ذغالسنگ و مردان مردش در جنگ درود بر كوهبنان بام فرهنگي و درود بر مردمان سختکوش بام فرهنگي که در طول سی و چهار سال گذشته همواره در تمامی صحنه ها ولایت مداری خود را به اثبات رسانده اند.

وی در پايان گفت: همه با هم بايدكمك كنيم تا كوهبنان به حق و آنچه حقش هست برسد و اقداماتي كه انجام شد حاصل پشتيباني شما و فرزندان شما در ادارات، همكاران خوب بنده در ادارات است و در پايان عرض كنم من چه در كوهبنان باشم يا نباشم به ياد كوهبنان  زندگي خواهم كرد.

                        نامجو کوهبنانیدیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اسفند ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹