آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » رييس جمهوري حسن نيت ايران را به دنيا نشان داد
  • شنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۲ / ساعت ۱۶:۲۶:۳۸
  • شناسه خبر: 16084
رييس جمهوري حسن نيت ايران را به دنيا نشان داد

    رييس جمهوري حسن نيت ايران را به دنيا نشان داد 72عارف – نماينده زرند و كوهبنان در مجلس شوراي اسلامي گفت: رييس جمهوري اسلامي ايران در سفر خود به مقر سازمان ملل در نيويورك با ديپلماسي نرم حسن نيت ايران را به دنيا نشان داد. حسين اميري روز پنجشنبه در گفت وگو با […]

 

 

رييس جمهوري حسن نيت ايران را به دنيا نشان داد

72عارف – نماينده زرند و كوهبنان در مجلس شوراي اسلامي گفت: رييس جمهوري اسلامي ايران در سفر خود به مقر سازمان ملل در نيويورك با ديپلماسي نرم حسن نيت ايران را به دنيا نشان داد.

حسين اميري روز پنجشنبه در گفت وگو با 72عارف افزود: پس از اين سفر و ملاقات ها، مذاكرات و سخنراني هاي دكتر روحاني و هيات همراه وي، نوع نگاه غربيها به مسوولان و كشور ما تغيير كرد.
وي ادامه داد: اين نتايج نشان مي دهد كه رايزني جواب خواهد داد و ديپلماسي با زبان نرم بهتر از دپيلماسي خشن پاسخگو خواهد بود.
اين نماينده مجلس گفت: جهانيان پس از برگزاري انتخابات باشكوه در ايران، به عنوان نماد دموكراسي كشور، شگفت زده شده بودند زيرا گمان نمي كردند با شرايط اقتصادي و اجتماعي قبل از انتخابات ، اين حماسه سياسي رقم بخورد.
وي افزود: در اين سفر درخواستهاي متعدد براي ملاقات با رييس جمهوري ايران ازسوي كشورهاي مختلف مطرح و مذاكرات انجام شد و اين جلسات نشان داد تغيير رويه بوجود مي آيد.
او اظهار كرد: در اين سفر سدي كه بين ايران و ديگر كشورها ايجاد شده بود شكست و تبادل نظرهاي مختلف انجام شد كه در نتيجه آن احساس مي شود درمورد مساله هسته اي رييس جمهوري صداي مردم ايران را به گوش دنيا رساند.
اميري با تاكيد بر اينكه دكتر روحاني موازي كاري در سياست خارجه را در وزارت امور خارجه جمع كرد افزود: عدم تصميم گيري در زمينه مسائل مختلف خارجي در يك محل و يك جا مشكلاتي را براي ما ايجاد كرده بود كه يكي از آنها گفت وگو با گروه ۵+۱ بود.
وي گفت: اكنون همه مسووليتهاي حوزه سياست خارجه به وزير امور خارجه سپرده شده و خود وي نيز بايد پاسخگو باشد.
او افزود: در اين سفر با توجه به جلسات سنگين قبل از اجلاس گروه ۵+۱ و رايزنيها و خود نشست، به نظر مي رسد راه جديد، نزديكتر و ميانبري براي تفاهم ايجاد شود.
وي بيان كرد: همين مسائل ما را اميدوار كرده كه بحث هسته اي به سود مردم ايران جمع شود.
او با بيان اينكه دكتر روحاني با سياست برد – برد كار خود را پيش مي برد گفت: هنگامي كه دو طرف احساس كنند منافع آنها تامين مي شود كمتر مقاومت خواهند كرد.
نماينده مردم زرند و كوهبنان در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: همچنان حق مردم ايران را در استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي دنبال مي كنيم و بايد دنيا را قانع كنيم همانطور كه ما مزاحم هيچ كشوري نمي شويم آنها نيز نبايد مزاحم ما شوند.
اميري گفت: رييس جمهوري قبل و بعد از سفر به نيويورك بيان كرد كه ما در چارچوب سياستهاي نظام و قانون اساسي كشور و اهداف رهبر معظم انقلاب پيش مي رويم و منافع ملي را بايد حفظ كنيم كه طبيعي است اين مسائل با جنگ و دعوا تامين نخواهد شد.
وي افزود: بايد بتوان منافع ملي كشور را با حل مشكلات اقتصادي و ايجاد رفاه نسبي در چارچوب آرمانهاي نظام، انقلاب اسلامي و رهبر معظم انقلاب تامين كنيم.
او با بيان اينكه رييس جمهوري آمريكا در سخنان خود به فتواي رهبر انقلاب درمورد حرام بودن توليد و استفاده از سلاح هسته اي اشاره كرد گفت: آمريكاييها متوجه شدند در ديدگاه اسلامي ما كاربرد سلاحهاي هسته اي و كشتار جمعي حرام است و البته به اين بحث نيز واقف شده اند كه رهبر فرزانه ما مرجع شرعي نيز هستند و هنگامي كه ايشان موردي را حرام بدانند، آن مورد قطعا حرام است.
وي اظهار كرد: آنها در مطالعات خود به اين نتيجه رسيده اند كه ما به اين ارزشها معتقد هستيم و به دنبال سلاح هسته اي نبوده و نيستيم.

ایرنادیدگاه ها

یک دیدگاه


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'arnika_comments' not found or invalid function name in /home/arefir/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱