آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » هشدار موافقان طرح حمایت از صنعت برق به افزایش خاموشی‌ها در سال‌های 93 و 94
  • پنج شنبه, ۵ دی ۱۳۹۲ / ساعت ۰۴:۳۲:۴۲
  • شناسه خبر: 23052
هشدار موافقان طرح حمایت از صنعت برق به افزایش خاموشی‌ها در سال‌های 93 و 94

دیروز در صحن علنی مطرح شد هشدار موافقان طرح حمایت از صنعت برق به افزایش خاموشی‌ها در سال‌های 93 و 94 عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه کارشناسان صنعت برق نسبت به خاموشی در سال 93 و 94 نگرانند گفت: متأسفانه دولت نیروگاه ها را به بخش خصوصی واگذار کرده و پولش را […]

دیروز در صحن علنی مطرح شد

هشدار موافقان طرح حمایت از صنعت برق به افزایش خاموشی‌ها در سال‌های 93 و 94

هشدار موافقان طرح حمایت از صنعت برق به افزایش خاموشی‌ها در سال‌های 93 و 94

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه کارشناسان صنعت برق نسبت به خاموشی در سال 93 و 94 نگرانند گفت: متأسفانه دولت نیروگاه ها را به بخش خصوصی واگذار کرده و پولش را در جای دیگر خرج می کند و وزارت نیرو باید برق را با قیمت بالا از این نیروگاه ها خریداری و توزیع کند.

به گزارش 72عارف به نقل ازخانه ملت، حسین امیری خامکانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 4 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با کلیات طرح حمایت از صنعت برق کشور با بیان اینکه امروز کمتر کارشناسی هست که نگران خاموشی در سال 93 و 94 نباشد افزود: بارها کارشناسان به رئیس مجلس ابرازنگرانی خود نسبت به خاموشی را اعلام کردند از این رو رئیس مجلس دستور بررسی این مشکل را دادند و کمیسیون انرژی در جلسه ای با رئیس مجلس وضعیت صنعت برق را تشریح کرد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصور خاموشی برق را نمی توان کرد افزود: مشکل صنعت برق از زمان تثبیت قیمت ها با حذف 16 هزار میلیارد از اعتبارات صنعت برق آغاز شد و همچنین در فرایند هدفمند سازی یارانه ها که قیمت برق افزایش یافت اما پولی به وزارت نیرو داده نشد و خرج پرداخت یارانه نقدی شد.

وی با بیان اینکه چند سالی است که صنعت برق از جیب خرج می کند گفت: متأسفانه دولت نیروگاه ها را به بخش خصوصی واگذار کرده و پولش را در جای دیگر خرج می کند و وزارت نیرو باید برق را با قیمت بالا از این نیروگاه ها خریداری و توزیع کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه چند نیروگاه بابت رد دیون به افراد غیر متخصص واگذار شده است به نیاز 4 هزار مگاواتی برق در شهر تهران اشاره کرد و گفت: متأسفانه این برای کشوری که روی منبع انرژی خوابیده است خیلی بد است که در فرایند انشعاب رتبه 163 داشته باشد.

امیری خامکانی با بیان اینکه میزان تولید برق به صورت اسمی 67 هزار مگاوات است که به دلیل پیری نیروگاه ها و شرایط آب و هوایی 70 درصد آن غیرقابل استفاده است افزود: پیک مصرف برق در سال جاری 45 هزار مگاوات بود و اگر تولید برق آبی نبود به مشکل بر می خوردیم.

نماینده مردم زرند و کوهبنان با بیان اینکه در راستای پدافند غیرعامل باید برای کاهش مصرف و افزایش تولید فکر کنیم افزود: به دلیل فرسودگی تأسیسات و ترانس های برق و زیربار بودن این تأسیسات نمی توان حتی برق را یک دقیقه برای تعمیر تأسیسات قطع کرد.

بدهی 14 هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به پیمانکاران

در ادامه یک عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس به عنوان موافق با کلیات این طرح سخنرانی کرد و گفت: در حال حاضر وزارت نیرو بدهکارترین وزارتخانه دولتی است و 14 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران صنعت برق بدهکار است که اگر این روند اصلاح نشود در ماه ها و سال های آینده کسری تولید خواهیم داشت.

حمیدرضا فولادگر با بیان اینکه بدهی های کنونی، دولت و وزارت نیرو را فلج می کند افزود: اگر چند میلیون مسکن مهر به بهره برداری برسد با تقاضای بالا و کمبود برق مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه برخلاف نظر مخالفان این طرح در حمایت از تولید برق است نه چند نفر افزود: چند مغایرتی که این طرح با برنامه پنجم دارد در بررسی جزئیات با ارائه پیشنهاد رفع خواهد شد تا مخالفان نیز دغدغه شان برطرف شود.

در ادامه محمدرضا پورابراهیمی به عنوان موافق سوم این طرح سخنرانی کرد و گفت: متأسفانه دولت بیش از منابع آزاد شده از محل هدفمند سازی خرج کرد و 14 هزار میلیارد تومان کسری بودجه از این محل فشار جدی بر شرکت های برق منطقه ای وارد و این صنعت را با چالش مواجه کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی تأکید کرد: با توجه به تحریم ها و کمبودهای موجود با حمایت از صنعت برق و توانمندسازی آن و رفع موانع بخش خصوصی باید تولید برق را افزایش دهیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه های نمایندگان مجلس مبنی بر مغایرت موادی از این طرح با برنامه پنجم گفت: این مغایرت ها در رسیدگی به جزئیات آن برطرف خواهد شد./

پایان پیامدیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱