آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » مواد مخدر بالاترین عامل پس از تصادفات در مرگ و میر است
  • جمعه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ / ساعت ۱۳:۵۶:۳۱
  • شناسه خبر: 255458
فرمانده انتظامی کوهبنان:
مواد مخدر بالاترین عامل پس از تصادفات در مرگ و میر است

فرمانده انتظامی شهرستان کوهبنان گفت: پس از تصادفات بیشترین مرگ و میر مربوط به مواد مخدر است که البته با توجه به حاکم بودن جو فرهنگی و مذهبی فروشنده عمده در کوهبنان نداریم.

 به گزارش ۷۲عارف از کوهبنان، محسن صیفوری صیفوریدر نشست ستاد فرعی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: یکی از معضلاتی که به صورت جهانی دامنگیر بسیاری از کشورها شده و معضلات اجتماعی فراوانی را در پی داشته، بحث مواد مخدر است که امروز از سنتی به صنعتی ارتقا پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن کشور ما در همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان ترانزیت این مواد با سهولت بیشتری صورت می‌گیرد که تقدیم ۸۴ شهید در سال قبل در جریان مبارزه با سوداگران مواد مخدر گویای این حقیقت است که نیروهای جان بر کف نیروی انتظامی خواب را از چشمان سوداگران ربوده‌ است.

فرمانده انتظامی کوهبنان تصریح کرد: پس از تصادفات بیشترین مرگ و میر مربوط به مواد مخدر است که البته با توجه به حاکم بودن جو فرهنگی و مذهبی فروشنده عمده در کوهبنان نداریم و فقط تعدادی از افراد به صورت جزئی نسبت به خرید و فروش مواد مخدر اقدام می‌کنند، البته این امر از دید نیروهای انتظامی پوشیده نیست و تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

وی ابراز داشت: مواد مخدر جزو چهار بحران اصلی در دنیا است که حدود ۲۵۰ میلیون نفر را گرفتار خود کرده و ۱۰ میلیون نفر در جای جای جهان در بحث قاچاق و ترانزیت مواد مخدر به انگیزه مالی و کسب درآمد بیشتر فعالیت دارند.

صیفوری یادآور شد: از زمان ورود نیروهای آمریکایی به افغانستان و حمایت بی‌دریغ آنان از تولیدکنندگان، شاهد افزایش چند برابری این مواد هستیم به گونه‌ای که در گذشته قبل از ورود آمریکا به افغانستان ۵۰ تن مواد کشت می‌شد که در حال حاضر این رقم به ۵۰۰ تن رسیده است.

وی ادامه داد: اعتیاد یک بحث اجتماعی است که تعامل و همکاری تمام ادارات و نهادهای فرهنگی را می‌طلبد، چراکه در حال حاضر بیشترین جرائم به صورت مستقیم و غیرمستقیم مربوط به مواد مخدر است و کسانی که گرفتار این مواد شده‌اند کمتر در اماکن مذهبی و مساجد شرکت دارند.

به گزارش فارس در این جلسه بر شناسایی نقاط آلوده شهر و پاکسازی آنها، همکاری بیشتر نهادهای فرهنگی در راستای آگاهی و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها، برگزاری نمایشگاه آثار سوء‌مصرف مواد مخدر، برگزاری کلاس‌های آموزشی با همکاری فنی و حرفه‌ای برای بهبودیافتگان، حضور مشاوران در جمع خانواده‌های دانش‌آموزان و آگاهی دادن به آنان تاکید شد.

انتهای پیام/

 

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱