آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » ببر یخی روی سکوی نخست ایستاد
  • دوشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ / ساعت ۰۵:۵۶:۰۲
  • شناسه خبر: 26488
ببر یخی روی سکوی نخست ایستاد

گفتگوی اختصاصی شبکه ایران با مقام اول جشنواره آدم برفی کوهبنان ببر یخی روی سکوی نخست ایستاد 72عارف / برف بازی و درست کردن گلوله های برفی با همان شوق و نشاط کودکانه در کوچه پس کوچه های شهر برگزیده شدن در جشنواره آدم برفی را رقم زد.تا شور کودکی برای همیشه در دفتر خاطرات […]

گفتگوی اختصاصی شبکه ایران با مقام اول جشنواره آدم برفی کوهبنان

ببر یخی روی سکوی نخست ایستاد

72عارف / برف بازی و درست کردن گلوله های برفی با همان شوق و نشاط کودکانه در کوچه پس کوچه های شهر برگزیده شدن در جشنواره آدم برفی را رقم زد.تا شور کودکی برای همیشه در دفتر خاطرات به رنگ سفید دانه های برف یادگار بماند.

حمید سیف الهی جوان 21 ساله ای است که همراه گروه 8 نفری از دوستان در جشنواره آدم برفی شهرستان کوهبنان شهر کرمان مقام نخست را کسب کرده اند و طرحی که آنها برای جشنواره در نظر گرفته بودند خلاقانه و بر گرفته از ایده ای نو بود.
*خاطرات شیرین کودکی
این جوان 21 ساله که اهل شهرستان کوهبنان شهر کرمان است می گوید: خاطرات کودکی همه شان شیرین هستند و خاطره تلخ در دنیای کودکانه جای ندارد. یکی از خاطراتی که از زمان کودکی به یاد دارم و برای همیشه گوشه ذهنم مانده است و هر وقت دلم می خواهد به روزهای خوش آن زمان بازگردم آن خاطره را در ذهنم تجلی می کنم مربوط می شود به سالهای مدرسه آن زمان در شهرمان برف شدید باریده بود و همه مدارس تعطیل شده بود با گروهی از دوستانم به کوچه برای برف بازی رفتیم و تا شب بازی کردیم. فردا صبح همگی مان مریض شده بودیم و چند روز نتوانستیم به مدرسه برویم و بعد از چند روز که در مدرسه حضور پیدا کردیم مدیر مدرسه تنبیه مان کرد با اینکه تنبیه شده بودیم اما لذت آن شب برفی برای همیشه در وجودمان باقی مانده بود .
*نعمتی از سوی خدا
سیف الهی برف را نعمتی از سوی خدا می داند و می گوید:‌ بارش برف وباران مانند نعمت های دیگر خداوند جای شکرگذاری دارد اما خاصیتی در برف وجود دارد که به خاطر اینکه ماندگاری اش نسبت به باران بیشتر است و بیشتر اثراتش در طبیعت می ماند باعث تغییراتی در ذهن انسان می شود و خاطره برفی برای همیشه در ذهن ماندگار می شود .امسال هم اولین جشنواره آدم برفی بود که با دوستانم شرکت کردیم .
*جشنواره آدم برفی
امسال نسبت به سالهای گذشته زمستان کرمان و شهرستان کوهبنان سردتر بود و میزان بارندگی نیز نسبت به 10سال گذشته بی سابقه بود. امسال در شهر کرمان 4 مرتبه برف سنگین بارید و هوا بسیار سرد شده بود.این جوان از نحوه برگزاری مسابقات آدم برفی می گوید و ادامه می دهد: برف از 15 سانتی متر شروع شد و به تدریج بیشتر هم شد تا اینکه از طریق اداره ارشاد اسلامی پیامکی دریافت کردیم که قرار است جشنواره آدم برفی در شهرستان کوهبنان برگزار شود. با هیئت محلی مان که همگی دوست هستیم در مسابقه شرکت کردیم . تعداد شرکت کنندگان 80 نفر بودند و برخی از آنها به صورت خانوادگی شرکت کرده بودند. برخی از گروه ها همان طرح تکراری آدمک را پیاده کردند که شال گردن روی شانه هایش داشت. برای گروه مان این طرح ها تکراری بود و قصد داشتیم برای کسب مقام برتر ایده ای نو را طراحی کنیم و چون من به عنوان سرپرست تیم انتخاب شده بودم و از سن کم نقاشی می کشیدم تصمیم گرفتم طرحی از یک ببر را به برف بسازیم.
وی ادامه می دهد: تندیسی که ساخته بودیم شبیه به یک ببر واقعی بود که به حالت خوابیده طراحی کرده بودیم.تقریبا دو ساعت ساخت این تندیس طول کشید و با همفکری اعضای گروه سعی کردیم طرحی واقعی را به نمایش گذاریم . وقتی نمای شهر از دانه های رف سفید پوش شد همه مردم شهر خوشحال بودند و برای شرکت در جشنواره شور و شوق جالبی در شهر وجود داشت . وقتی مقام برتر جشنواره را کسب کردیم خوشحال بودیم و یاد روزهای کودکی دوباره در وجودمان زنده شد چون سالهای سال بود که شهرمان در خشکسالی بود بارش برف به این شدت شادی را نصیت مردم شهر کرده بود و خنده زیباترین هدیه شب های برفی بود.از دیدن این همه برف به وجد آمده بودیم.یادش بخیر روزهایی که تا صبح به همه فامیل در کوچه و خیابان برف بازی می کردیم.

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اسفند ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹