آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » زمینه تربیت نسل جوان باید با آموزه‌های دینی فراهم شود
  • شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ / ساعت ۰۶:۵۱:۵۷
  • شناسه خبر: 28752
زمینه تربیت نسل جوان باید با آموزه‌های دینی فراهم شود

معاون آموزش و پرورش کرمان: زمینه تربیت نسل جوان باید با آموزه‌های دینی فراهم شود معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کرمان گفت: باید همگان تلاش کنند تا بر اساس آموزه‌های دینی زمینه تربیت نسل جوان فراهم شود. به گزارش 72عارف  از کوهبنان، حجت‌الاسلام علی مختارآبادی  در گردهمایی بزرگ مربیان و معاونان پرورشی […]

معاون آموزش و پرورش کرمان:

زمینه تربیت نسل جوان باید با آموزه‌های دینی فراهم شود

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کرمان گفت: باید همگان تلاش کنند تا بر اساس آموزه‌های دینی زمینه تربیت نسل جوان فراهم شود.

حجت‌الاسلام علی مختارآبادی

به گزارش 72عارف  از کوهبنان، حجت‌الاسلام علی مختارآبادی  در گردهمایی بزرگ مربیان و معاونان پرورشی این شهرستان اظهار داشت: تعلیم و تربیت به عنوان دو بال هستند که زمینه سعادت و رستگاری دنیا و آخرت انسان را فراهم می‌کنند و باید در کنار هم باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس آیات و روایات و سند تحول بنیادین که به عنوان منشور اساسی آموزش و پرورش محسوب می‌شود، معلم و مربی مترادف هم هستند و رسالت خطیر تربیت دانش‌آموزان را بر عهده دارند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش کرمان ابراز داشت: حضرت علی (ع) علم و ادب را بهای جان مومن می‌دانند، پس وظیفه دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت است که توجه داشته باشند هر شخصی که بزنگاه‌های تربیتی را بشناسد و بداند که در کجا و چگونه استفاده کند، می‌تواند تربیت نسل جوان را بر عهده گیرد.

وی افزود: باید تلاش کنیم از همان نقطه که دشمن ضلالت را وارد می‌کند از همان نقطه هدایت را وارد کنیم تا زمینه سعادت دنیوی و اخروی فرزندان خود را رقم بزنیم و در این راستا باید بدانیم تعلیم، پژوهش و تحقیق در حوزه اندیشه قرار دارند و جایگاه تربیت در حوزه انگیزه است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کرمان گفت: یک مربی خوب باید در کارش طرح و برنامه داشته باشد و مجری بسیار توانمند و قدرتمندی باشد چرا که تقویت انگیزه‌ها و اراده‌ها مهمترین کار اوست.

وی وراثت، تربیت و محیط را سه عامل تکوینی شخصیت انسان‌ها برشمرد و افزود: وظیفه والدین و دست‌اندرکاران جامعه تعلیم و تربیت است که فضای خانه، مدرسه و جامعه را به گونه‌ای رقم بزنند که تربیت همسو و به بهترین نحو اجرایی شود.

مختارآبادی مدرسه خوب، مربی محبوب و تربیت مطلوب را از ارکان اصلی حوزه پرورشی دانست و عنوان کرد: باید همگان تلاش کنند تا بر اساس آموزه‌های دینی زمینه تربیت نسل جوان فراهم شود.

وی گفت: ویژگی‌های یک مربی خوب در این است که دین او دانش‌آموزان را به یاد خدا بیندازد و حرفش بر علم و دانش دانش‌آموزان بیفزاید و عمل او به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان را به آخرت تشویق کند که اگر چنین شود به جامعه‌ای ایده‌آل دست می‌یابیم.

انتهای پیامدیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱