آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » ترس به غیر از گناه و معصیت خداوند باعث سقوط انسان می شود
  • جمعه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ / ساعت ۱۹:۰۸:۲۷
  • شناسه خبر: 35248
ترس به غیر از گناه و معصیت خداوند باعث سقوط انسان می شود

خطیب جمعه کوهبنان : ترس غیر از گناه  و معصیت خداوند  باعث سقوط انسان می شود به گزارش پایگاه خبری 72عارف از کوهبنان نماز جمعه این هفته کوهبنان به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید احمد موسوی و با حضور جمع کثیری از مومنین نمازگزار در مسجد صاحب الزمان ( عج ) این شهر برگزار […]

خطیب جمعه کوهبنان :

ترس غیر از گناه  و معصیت خداوند  باعث سقوط انسان می شود

لوگوبه گزارش پایگاه خبری 72عارف از کوهبنان نماز جمعه این هفته کوهبنان به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید احمد موسوی و با حضور جمع کثیری از مومنین نمازگزار در مسجد صاحب الزمان ( عج ) این شهر برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم امام جمعه کوهبنان بااستناد به آیات و روایات مردم را به داشتن تقوی الهی دعوت نمود وبا اشاره به ایات سوره شمس گفت : خداوند در این سوره یازده قسم خورده که خود دلالت بر بیان مطلب مهمی را دارد خداوند در این سوره به خورشید و نور ان قسم یاد کرده به منبع مهمی که انسان از نور و حرارت ان بهره ها می برد نوری که هیچ کس با هیچ قدرتی توان ایجاد ان را ندارد .

موسوی

وی ادامه داد خداوند در این ایات نورانی قسم به خورشید و ماه خورده که پر از اسرار الهی است و در ادامه به روز و شب سوگند خورده به شب که تاریکی ان همه جا را فرا می گیرد و برای انسان بسیار سودمند است زیرا زمینه ارامش و استراحت را رقم می زند .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی بیان داشت خداوند در آیات ابتدایی سوره شمس به آسمان ، زمین سوگند یاد کرده زمینی که آن را خداوند مسطح کرده تا انسان بتواند در آن سیر و سفر کند و مایحتاج ضروری خود را از آن بر داشت نماید و در حقیقت زمین را محل خیر و برکت برای انسان قرار داده است .

وی ابراز داشت خداوند در این سوره به جان انسان و کسی آن را منظم کرده و به انسان پاکی و فسق و فجور را الهام نموده سوگند یاد می کند و می فرماید رستگار کسی است که خود را از آلودگی پاک نماید چرا که هیچ چیز برای انسان بدتر از گناه و معصیت نیست .

امام جمعه کوهبنان گفت : حضرت امیر المو منین ( ع ) فرمود شما را به پنج مطلب مهم سفارش می کنم که سزاوار است برای بدست آوردن آن سوار بر شتر شوید و راه های طولانی را طی کنید تا آن 5 چیز را به دست آورید فقط امید تان به خدا باشد و جز از گناه  و معصیت خداوند از چیز دیگری نترسید چون باعث سقوط و بد بختی انسان می شود .

وی گفت : اگر چیزی از شما پرسیدند نمی دانید با قدرت بگویید نمی دانم و در برابر سختی ها و مصیبت ها صابر و مقاوم باشید تا رحمت و لطف خداوند شامل حال شما شود چرا که خداوند با صابران است .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی به 13 رجب سالروز ولادت با سعادت مولای متقیان علی ( ع ) اشاره کرد و افزود افتخاری بالاتر و با عظمت تر از این شامل هیچ بنده ای نشده که در خانه ی خداوند متولد شود و در حالی که مشغول عبادت و راز و نیاز با خداوند است در خانه ی خدا به شهادت برسد .

وی ادامه داد در حالیکه امیرالمومنین ( ع ) با زحمات فراوان چاه های کشاورزی فراوانی را حفر نمود و نخلستان های زیادی را با دستان خود به ثمر رساند اما همه ی انها را در راه خدا وقف نمود و مانند مردم عادی زندگی می نمود به گو نه ای که قوت غالب وی نان جو بود در کنار فقرا و مستمندان می نشست و همراهی با آنان را افتخاری بس بزرگ می دانست .

امام جمعه کوهبنان گفت : در حالی که تمام بیت المال در اختیار ایشان بود اما لحظه ای تحت تأثیر هوای نفس قرار نگرفت و همواره با رعایت تقوای الهی در تقسیم بیت المال عدالت را مد نظر داشت و به فرمانداران و استانداران خویش تأکید می نمود همواره در کنار مردم عادی باشند و با آنان نشست و برخواست کنند که این مهم در   نهج البلاغه در نامه ی حضرت به یکی از فرمانداران به چشم می خورد .

وی تأکید کرد باید به خود ببالیم و افتخار کنیم که پیرو چنین شخصیت برجسته ای هستیم و در مسیر ائمه اطهار و اسلام گام بر می داریم که ادامه این را ه و پیروی از ولایت و رهبری زمینه ی سعادت ما را در دو عالم رقم خواهد زد .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در پایان به برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد جامع شهر ویژه برادران و مسجد صاحب الزمان ( عج ) ویژه خواهران خبر داد و افزود امیدواریم بتوانیم بیشترین بهره معنوی از مراسم اعتکاف را داشته باشیم .

نامجو کوهبنانی

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱