آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » بدحجابی در کمین کوهبنان است
  • دوشنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۳ / ساعت ۱۴:۳۴:۲۸
  • شناسه خبر: 42705
بدحجابی در کمین کوهبنان است

حجت الاسلام و المسلمین مالکی نژاد : مطرح شدن کوهبنان به عنوان الگوی عفاف و حجاب جای بسی تقدیر دارد مسئولین امر فرهنگ و مردم مومن شهرستان باید شکر گزار این نعمت باشند اما کماکان بدحجابی در کمین این شهرستان است. حجت الاسلام و المسلمین مالکی نژاد مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج سپاه […]

لوگو 3حجت الاسلام و المسلمین مالکی نژاد : مطرح شدن کوهبنان به عنوان الگوی عفاف و حجاب جای بسی تقدیر دارد مسئولین امر فرهنگ و مردم مومن شهرستان باید شکر گزار این نعمت باشند اما کماکان بدحجابی در کمین این شهرستان است.

حجت الاسلام و المسلمین مالکی نژاد مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوهبنان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی 72عارف کوهبنان  گفت : یکی از موارد فرهنگی که همواره کوهبنان را تهدید می کند بحث حجاب است . البته با وجود بعضی از مراکز این رخنه ایجاد شده است و چه بسا می رود که این موضل فرهنگی به شکافی عمیق تبدیل می شود به طور مثال در دانشگاه آزاد اسلامی مواردی از این دست مشاهده شده است که البته زیبنده چنین مرکزی با چنین نامی نیست که که عبارت « اسلامی» را نیز یدک می کشد .

مالکیوی ادامه داد کوهبنان تا قبل از تشکیل دانشگاه ها در این جایگاه نبود ولی به علت ورود افراد غیر بومی چه برای تحصیل و چه در مشاغل دیگر این رخنه فرهنگی ایجاد شده و الان متاسفانه با شنیده شدن صحبت هایی مبنی بر جلوگیری نکردن از ورود افراد بد حجاب به محیط این دانشگاه می توان به صراحت پیش بینی کرد که این وضع بدتر هم می شود.

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوهبنان متذکر شد با توجه به ابلاغ بخشنامه هایی که اخیراً در سطح دانشگاههای آزاد اسلامی کشور مبنی بر بی توجهی به وضعیت حجاب کارکنان و دانشجویان درمحیط دانشگاه و موضع صریح دغدغه مندان فرهنگی کشور در این خصوص می توان گفت با روند این اقدامات بهتر این است که پسوند « اسلامی » از این دانشگاه برداشته شود .واتفاقاً همین دو عبارت برایش کافی است که به خوبی حق مطلب را ادا می کند چرا که در این صورت همه چیز آزاد می باشد و نیازی به بند های و قید ها ندارد و آزادی مطلق را در خود داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که امروزه در دانشگاههای کشور به نسبت وضعیت اسفناکی در خصوص حجاب عفاف حاکم است گفت دیگر بحث خواهر و برادری در اکثریت دانشگاههای کشور از حد خود گذشته است و به مباحث « زن و شوهری » نزدیک شده است .

حجت الاسلام مالکی نژاد با اشاره به این مطلب که در حال حاضر در اکثر کشور های دنیا قوانین خاصی در خصوص پوشش دانشجویان وضع شده است و این مختص به ایران نمی باشد گفت البته صحبت های بنده شاید در ذهن عده ای سئوالاتی ایجاد کند که با این وضعیت چه راه حل هایی را می توان متصور شد؟ در پاسخ می گویم یکی از مواردی که بارها نیز تکرار شده است استفاده از پارامتری تحت عنوان وضعیت حجاب در گزینش دانشگاهها ، دستگاهها و نهادهای دولتی و غیر دولتی است .

وی در ادامه افزود مگر حراست دانشگاهها چه وظایفی دارند که امروز حتی تذکرات لسانی نیز حذف شده است .

مالکی نژاد تاکید کرد از دیگر عللی که بعضی از شهر ها بعنوان الگوی حجاب و عفاف مطرح می شوند و این شهرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست این است که در مباحث فرهنگی اگر شهری آن غنای فرهنگی خود را حفظ کرده باشد چنانچه اگر به سابق برگردیم و عقبه آن شهر را در سالیان گذشته بررسی کنیم مشاهده می شود که کارهای زیر بنایی خوبی انجام داده اند که تا کنون تاثیر آن مانده است .

و این امر حاصل و دست رنج علما و روحانیونی است که با جدیت در بحث فرهنگ اسلامی کار کرده اند و به عنوان مثال در شهر یزد که به دار العباد معروف است اگر به عقبه آن برگردیم متوجه می شویم علمای بزرگی در این شهر کارهایی کرده اند که تاثیر آن تا زمان ما نیز باقی مانده است .

حجت الاسلام مالکی نژاد گفت در کوهبنان نیز افرادی همچون مرحوم بافقی که قبر این عزیز در جوار امامزاده سید سلیمان کوهبنان است مبلغی متدین و آشنا به مسائل فرهنگ اسلام زمینه هایی را به وجود آورده است و نیز در گذشته دور تر حضور هفتاد دو عارف که وجود این بزرگان در عقبه فرهنگی این دیار بی تاثیر نبوده است

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوهبنان قرار نداشتن شهرستان کوهبنان در مسیر تردد های شهری را از دیگر عوامل موثر در تبادل نشدن فرهنگ ناصحیح در کوهبنان دانست و تاکید کرد اگر چه در زمینه های دیگر ضعف محسوب می شود اما از ورود فرهنگ های غلط به این خطه به نوعی جلوگیری کرده است .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همت مسئولین فرهنگی و مردم مومن این دیار اصالت فرهنگی را در شهرستان حفظ کنیم و ازکنار موارد اندک ایجاد شده هم به سادگی نگذرند که این اندک نیز خود مشکلی بزرگ است .

نکته : به دلیل جلوگیری از ترویج فرهنگ غلط از آوردن عکس های  موجود مربوط به این گزارش  در ذیل این گفتگو خود داری شده است .

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

دو دیدگاه


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'arnika_comments' not found or invalid function name in /home/arefir/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'arnika_comments' not found or invalid function name in /home/arefir/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱