آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » جاده کوهبنان – کرمان در پیچ و خم وعده ها
  • سه شنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۵ / ساعت ۱۰:۱۳:۱۱
  • شناسه خبر: 461513
پس از گذشت 9 سال :
جاده کوهبنان – کرمان در پیچ و خم وعده ها

از ۹ سال قبل زمینه تصویب مصوبه احداث جاده جدید کرمان – کوهبنان فراهم شد اما کلنگی که در آن زمان به زمین زده شد همچنان سرجای خودش مانده و اقدامات جدید برای ساخت جاده کوهبنان تا چند ماه قبل رشد قابل ملاحظه ای نداشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف کوهبنان ، یکی از اصلی ترین دغدغه های  مردم کوهبنان در سالهای اخیر مشکل تردد به مرکز استان  بوده  است که برای این کار آنها باید مسیر ۱۰۰ کیلومتری این شهرستان را تا شهرستان زرند از دو طریق بپمایند.۱۷۹۲۵۴۲

همان گونه که از نام این شهرستان مشخص است کوهبنان منطقه ای کاملا کوهستانی است و همین مسئله موجب شده است جاده کوهبنان به کرمان نیز محور پر از پیچ و خم و یکی از خطرناکترین جاده های استان لقب بگیرد.

مهمترین جاده ای که کوهبنانی ها و همچنین مسافران برای  رسیدن به مرکز استان  از آن استفاده می کنند جاده ایست که از بین معادن زغالسنگ این منطقه عبور می کند و جاده اختصاصی این معادن است که به علت عبور هر روزه کامیون های حمل زغال دچار فرسودگی شدیدی شده است و سالهاست که  تعمیر و بازسازی نشده است .

از زمانی که یادم می آید هر مسئول بلند پایه دولتی که به شهرستان  می آمد جاده ارتباطی این شهرستان به مرکز استان  یکی از  مهمترین مباحثی بود که با او در میان گذاشته می شد و چه سود که هر کدام می امدند  قول مساعدت می دادند و می رفتند و شاید دیگر در این جاده هم پا نمی گذاشتند.

در سفر اخیر رئیس جمهور به استان کرمان و  به تبع آن سفر چند ساعته  خانم ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور بانوان یکی از مهمترین سر فصل های مطرح شده از سوی مسئولان شهرستان در شورای اداری بحث همین جاده بود که البته ملاوردی از  مصوبات شورای استان برای کوهبنان اظهار بی اطلاع کرد و امیداوریم که  بالاخره  این مشکل زیر ساختی و زیر بنایی شهرستان پس از سال ها مرتفع گردد که هم مردم کوهبنان بتوانند به خیال بال از مسیری مطمئن و هموار برای رسیدن به شهرستان زرند و مرکز استان استفاده کنند و هم مسافران و سرمایه گذاران  از آن بهره مند شوند.

گر چه کار احداث این جاده با اختصاص اعتبار اولیه آغاز شده و انتظار می رود که عملیات احداث جاده تسریع یابد  اما کمبود اعتبارات برای فازهای مختلف این جاده و لزوم توجه در سطح ملی به شهرستان محروم کوهبنان می تواند در کنار محرومیت زدایی آرزوی دیرینه مردم این دیار را نیز به مقصد برساند.

گفته می شود با اجرای این جاده راه ۲۲ کیلومتر کوتاه تر خواهد شد و پیچ و خم ها و نقاط حادثه خیر حذف خواهد شد و از نظر زمانی ۳۰ دقیقه صرفه جویی در مسیر صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱