آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » ساخت و ساز ها مورد تایید کارشناسان میراث فرهنگی است
  • سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۵ / ساعت ۰۷:۳۵:۴۹
  • شناسه خبر: 476433
شهردار کوهبنان:
ساخت و ساز ها مورد تایید کارشناسان میراث فرهنگی است

شهردار کوهبنان در جواب ساخت و ساز غیر مجاز محوطه خاک آخوند گفت : این ساخت و ساز ها مورد تایید کارشناسان میراث فرهنگی است و کاربری این مکان چیزی جز پارکینگ روباز نیست .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف کوهبنان در هفته جاری خبری در یکی از سایت های محلی کوهبنان تحت عنوان « پتک بی توجهی مسئولین بر سر آثار و محوطه های باستانی و میراثی » منتشر شد که به ساخت و ساز ظاهراً غیر مجاز  اطراف یکی از بناهای تاریخی باستانی کوهبنان پرداخته بود .

طبق این گزارش محوطه باستانی و تاریخی پارک برهان الدین و خواجه خضر که دارای چندین اثر تاریخی می باشد در فهرست آثار ملی قرار گرفته اند چند وقتی است مورد تعرض واقع شده اند و ساخت و ساز هایی در اطراف آنها صورت گرفته است که وجهه گردشگری نماد شهر کوهبنان را تحت شعاع خود قرار داده است .

شهردار کوهبنان که فعالیت های قابل ملاحظه ای در ترمیم میادین و خیابانهای شهر کوهبنان از زمان حضور وی در این سمت صورت گرفته است در پاسخ به این سئوال که این ارگان چه اقدامی برای جلوگیری از این ساخت و ساز  کرده است با انتشار متنی اینگونه پاسخ داد :میراث فرهنگی و مجموعه ی تاریخی و فرهنگی کوهبنان همچون یک شناسنامه بیانگر هویت تاریخی و ملی این شهر است. کوهبنان قدمتی به بلندای تاریخ  و میراثی بس گرانبهاو ارزشمند دارد که همچون در و گوهر، نیازمند حفاظت و مراقبت می باشد.
miras-kouhbanan-1-1
وی تاکید کرد: آثار فرهنگی و تاریخی از جمله سرمایه های اصلی یک شهر می باشد که باید به خوبی محافظت گردد تا بدون صدمه و تخریب و برای شناساندن تاریخ و فرهنگ، به نسل های بعدی منتقل شود.

محسنی ادامه داد:همواره می توان با تکیه بر هویت فرهنگی و تاریخی و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های تاریخی و آثارباستانی یک شهر ،به توسعه ی پایدار دست یافت که شهر کوهبنان از چنان مرتبه ی بالایی از این قابلیت ها و ظرفیت ها برخوردار است که  با فراهم شدن جاذبه های رفاهی و تفریحی در کناراین آثار باشکوه و ارزشمند ،می تواند به یک “برند گردشگری” معرفی و مبدل گردد.

شهردار کوهبنان تصریح کرد :متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از آثار تاریخی مورد بی لطفی و بی توجهی قرار گرفته به طوری که اکنون شاهد فروریختن  وتخریب بسیاری از عظمت های تاریخی در شهرهای همجوار هستیم.

محسنی افزود:شهرداری ها به عنوان سازمان هایی که رسالت سازندگی و عمران و آبادانی شهر را برعهده دارند در واقع حامیان میراث فرهنگی نیز هستند ،چراکه میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و باستانی،گنجینه های گرانبهای یک شهر و نمادی از آبادانی هستند.

وی ضمن اشاره به مبحث اخیر ایجاد شده در زمینه ی ساخت و ساز در محوطه ی پارک برهان الدین بیان داشت:   بر احیا و مراقبت از میراث فرهنگی معتقدیم و در این زمینه از هیچ تلاشی در راستای زیباسازی، پاکیزگی و حفاظت از مکان های تاریخی و گردشگری کوهبنان، دریغ نکرده ایم.

شهردار کوهبنان تاکید کرد :محوطه ی پارک برهان الدین در طرح تفضیلی ،”پارکینگ روباز” در نظر گرفته شده است و در زمان تصویب طرح تفضیلی ،مورد تایید کارشناسان میراث فرهنگی نیز بوده و هیچ گونه ساخت وسازی در این مکان صورت نگرفته و درآینده نیز هرگونه تغییر با نظارت مراجع ذیربط و نهاد میراث فرهنگی خواهد بود و کاربری این مکان چیزی جز پارکینگ روبازی که تنها با جدول حصار کشی شود ،نمی باشد.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

یک دیدگاه


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'arnika_comments' not found or invalid function name in /home/arefir/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱