آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » وظیفه شیعیان برای حفظ وحدت؛ از توهین به مقدسات اهل سنت جلوگیری کنید
  • دوشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۵ / ساعت ۱۳:۰۰:۲۸
  • شناسه خبر: 479971
استاد حوزه و دانشگاه:
وظیفه شیعیان برای حفظ وحدت؛ از توهین به مقدسات اهل سنت جلوگیری کنید

حجت الاسلام والمسلمین غیاثی کرمانی تاکید کرد: شیعیان باید مراقب باشند در مراسمات، دعاها، منبرها، هیئات و نوشته های خود به مقدسات اهل سنت جسارت و توهین نکنند؛ البته حرف های منطقی و با استدلال خود را مطرح کنند اما توهین و پرخاش نکنند.

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف کوهبنان حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا غیاثی کرمانی ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت، با بیان اینکه وخدت بهترین لطف و عطیه الهی به مردم و جامعه است، گفت: خداوند می فرماید یادآور این نعمت الهی باشید که با هم دشمن بودید خداوند به برکت پیامبر بین شما ایجاد الفت و محبت کرد.

وظیفه شیعیان برای حفظ وحدت؛ از توهین به مقدسات اهل سنت جلوگیری کنید/ گردهمایی علما و بزرگان شیعه وسنی در هفته وحدت و طرح مسائل مشترک بسیار موثر است

 

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: اگر کسی بخواهد با مال و ثروت بین مردم ایجاد رابطه و دوستی کند، این ابتدای دشمنی است چرا که مال و ثروت خاستگاه عداوت است اما محبت و عواطفی که از قلب برخیزد، موجب صلح، سازش و دوستی می شود؛ پیامبر (ص) نیز چون بر قلب ها حکومت می کرد توانست این همه مهر و محبت برانگیزد.

 

 

جامعه ای که در اثر اختلاف دچار گسیختگی شود، روی سعادت و صلح را نخواهد دید

 

 

حجت الاسلام والمسلمین غیاثی کرمانی با اشاره به اینکه مهم ترین نیاز هر جامعه به وحدت و اتحاد است، ابراز کرد: هرجامعه ای که از وحدت برخوردار باشد، سعادت را می بیند و هر جامعه ای که در اثر اختلاف، دچار گسیختگی و فروپاشی شود روی سعادت و صلح را نخواهد دید، بنابراین پیامبر (ص) بر وحدت به عنوان اولین عامل سعادت تاکید داشتند و از جامعه ای که دچار آشفتگی و اختلاف بود، جامعه ای متحد ایجاد کردند.

 

 

وی افزود: ایشان پیمان اخوت را در جامعه برقرار نموده و همه مهاجرین و انصار را به عنوان برادر خطاب کردند؛ همچنین با یهودیان نیز پیمان بستند تا جامعه ای متحد داشته باشند؛ لذا اتحاد بهترین لطف پروردگار و ضامن استمرار جامعه است.

 

 

دشمنان با احساس خطر از قدرت مسلمین شروع به اختلاف انگیزی بین آنها نمود

 

 

حجت الاسلام والمسلمین غیاثی کرمانی خاطرنشان کرد: زمانی که دشمن احساس کرد مسلمانان رو به قدرت هستند، از اختلاف بین مسلمین سواستفاده کرده و اختلاف انگیزی کرد؛ عده ای نادان را از یک گروه و عده ای نادان را از گروه دیگر از راه های مختلف مانند نوشتن کتاب های مختلف و دشنام دادن به جان هم انداخت و امروز هم در فضای مجازی با حرف های زشت و تکفیر یکدیگر در این بنای عظیم وحدت خلل ایجاد کردند.

 

 

این استاد حوزه علمیه اظهار داشت: روزی که لبنان استقلال یافت، دشمن از فرصت استفاده و بین سنی ها و شیعیان اختلاف ایجاد کرد و بنابراین در قانون اساسی قرار شد برای همیشه رئیس جمهور لبنان از مسیحیان باشد؛ چرا که ۱۲۰ مذهب مسیحی لبنانی با هم متفق شدند اما دو گروه شیعیان و سنی ها اختلاف پیدا کردند و کاندیداها مختلف دادند و شد آنچه که شد.

 

 

تکفیری ها و تشیع انگلیسی دست پرورده استعمار برای ایجاد اختلاف هستند

 

 

وی یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی، دشمنان احساس کردند دوباره ندای پیامبر برای ایجاد وحدت آغاز شد، لذا اختلافی ایجاد کردند و تکفیری ها و داعش را به وجود آوردند؛ از سوی دیگر عده ای از شیعیان نادان نیز گول خوردند و افرادی مانند تشیع انگلیسی و اسلام آمریکایی که یقینا دست پرورده های استعمارند، ایجاد اختلاف نمودند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین غیاثی کرمانی ادامه داد: آنها که دیدند ایران پیشرفت کرد و توانست در سایه اتحاد این حکومت را ایجاد کند درصدد آمدند که این اتحاد را به هم زنند، لذا نفاق ایجاد کردند وشیعه و سنی ناآگاهانه تخریب ضد یکدیگر را در مقالات، کتاب ها و فضای مجازی آغاز کردند.

 

 

وظیفه شیعیان برای حفظ وحدت؛ از توهین به مقدسات اهل سنت در مراسمات و هیئات جلوگیری کنید

 

 

این کارشناس مسائل مذهبی در خصوص حفظ وحدت به شیعیان توصیه کرد: شیعیان باید مراقب باشند در مراسمات، دعاها، منبرها، هیئات و نوشته های خود به مقدسات اهل سنت جسارت و توهین نکنند؛ البته حرف های منطقی و با استدلال خود را مطرح کنند اما توهین و پرخاش نکنند چرا که خداوند می فرماید کسانی که خدا را نمی پرستند، دشنام ندهید؛ پس قطعا کسی حق توهین و جسارت به برادر مسلمان ندارد.

 

 

گردهمایی علما و بزرگان شیعه وسنی در هفته وحدت و طرح مسائل مشترک بسیار موثر است

 

 

وی با تاکید براینکه حساب اهل سنت را از گروه های داعش و تکفیری جدا می دانیم، گفت: مسلمانان اهل سنت گروه های عظیمی هستند که در جهان و کشورمان هستند و ربطی به وهابیت و داعش ندارند؛ لذا شیعیان باید مواظب باشند تحقیر نکنند، حرف ناپسند نزنند، به مقدسات آنها توهین نکرده و احساسات آنها را جریحه دار نکنند؛ این راهی است که برای وحدت پیشنهاد می شود و امام و رهبری و دلسوزان انقلاب براین مسئله تاکید دارند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین غیاثی کرمانی در خصوص تاثیر هفته وحدت با بیان اینکه در این ایام علما و بزرگان جریان ساز شیعه و سنی گرد هم جمع می شوند، تصریح کرد: باید به افرادی که ریشه و پایه فکری جامعه در میان اهل سنت و شیعه در دست آنهاست، توجه کنیم نه افرادی که کارساز و موثر نیستند.

 

 

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: این افراد در هفته وحدت گردهم می آیند و مباحث اساسی را مطرح می کنند؛ مسائل اشتراکی را بیان کرده و اگر اختلافی وجود دارد، با روش صحیح، علمی و منطقی آن را برطرف می کنند و برای رسیدن به تفاهم بیشتر از آن بهره می برند؛ این امر بسیار تاثیر گذار است و هرچه این سمینار، کنفرانس ها و جشن ها برگزار شود و در آن مسائل اصولی و اساسی مطرح شود، بسیار موثر است.

 

انتهای پیام/

منبع :  ناب نیوزدیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اسفند ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹