آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » با خرید کشتی از کره جنوبی، بیکاری را وارد کشور می کنیم
  • پنج شنبه, ۲ دی ۱۳۹۵ / ساعت ۱۲:۲۷:۵۱
  • شناسه خبر: 480324
انتقاد احمد توکلی از خرید کشتی از کره جنوبی:
با خرید کشتی از کره جنوبی، بیکاری را وارد کشور می کنیم

نماینده سابق مجلس از واردات کشتی از کره جنوبی انتقاد کرده و این مسئله را به زیان اقتصاد کشور و معیشت کارگران قلمداد کرد.

به گزارش ۷۲عارف ؛احمد توکلی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با ناب نیوز در واکنش به موضوع واردات کشتی از شرکت هیوندای کره جنوبی به کشور گفت: متاسفانه گرایش بدی نسبت به واردات وجود دارد که منافع اشخاص وگروه های خاصی را تامین می کند اما به جامعه آسیب می رساند چرا که هر کالایی که وارد می شود، درواقع بیکاری را وارد کشور کرده است.

این نماینده سابق مجلس اذعان داشت: در حالی که به واسطه فقر مردم، تقاضای پائین، از علل رکود کشور است، بخشی از همین تقاضای ناکافی با واردات متوجه کالای خارجی می شود؛ در این شرایط  بیشترین همت دولت باید برای حفظ اشتغال داخلی باشد که یکی از راه های آن کم کردن  و منطقی کردن واردات است.

وی عنوان کرد: در دهه ۱۹۹۰ میلادی، آمریکا با این مسئله مواجه شد که فولاد کره و ژاپن ارزان تر در می آمد و این موجب ضربه خوردن صنعت فولاد آمریکا می شد؛ در این حال دولت آمریکا در فایننشال تایمز با ارائه جداولی، برای تک تک سازندگان فولاد در کره و ژاپن تعرفه خاصی مقررمی کرد تا ۸۰۰ هزار شغل خود را در بخش فولاد حفظ کند.

با خرید کشتی از کره جنوبی، بیکاری را وارد کشور می کنیم/ نباید اجازه دهیم تا صنعت مادر کشتی سازی که با خون دل خوردن متخصصین و کارگران ما پا گرفته از بین رود

توکلی ابراز کرد: حال برخی مسئولین ما که شیفته مدل لیبرال سرمایه داری غرب هستند و شوق واردات دارند، متوجه آسیبی که به  کشور می زنند نیستند؛ البته بحث منافع مادی هم مطرح است که برخی افراد با منفعت طلبی همراه با فسادی که دارند، به این ماجرا می دمند.

وی با بیان اینکه واردات کشتی نیز مصداق همین امر است، اظهار داشت: آقای جهانگیری برای توضیح و توجیه این مشکل گفت این قرارداد در دولت قبل شروع شده و ما نمی توانستیم کاری کنیم؛  درحالیکه دولت قبل هم به رغم شعار مخالف سرمایه داری لیبرال، عملا همان راه را رفته است.

توکلی خاطرنشان کرد: حال اگر گفته مزبور با دقت بیان شده باشد مسئولین باید قراردادها را تعویض کنند؛ در برخی موارد باید طرف کره ای را راضی کرده و حتی شاید پرداخت خسارت هم لازم باشد تا صنعت مادر کشتی سازی که با خون دل خوردن متخصصین و کارگران ما از جمله خودِ آقای جهانگیری پا گرفته است، نمیرد و با سهم جوانان بیکار ما از منابع عمومی، برای جوانان کره ای شغل ایجاد نکنند.

انتهای پیام/

 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱