آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » خطر کمبود آب در آینده نه چندان دور کوهبنان
  • سه شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۵ / ساعت ۰۹:۳۶:۳۸
  • شناسه خبر: 482214
امام جمعه کوهبنان اشاره کرد:
خطر کمبود آب در آینده نه چندان دور کوهبنان

امام جمعه کوهبنان گفت: اگر همین روند کاهش نزولات جوی ادامه پیدا کند در آینده نه چندان دور بسیاری از قنات‌ها و چاه‌های آب آشامیدنی شهرستان خشک می‌شوند و مردم این شهرستان با مشکل جدی آب مواجه خواهند شد و چیزی به عنوان دامداری و کشاورزی باقی نمی‌ماند.

  به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف کوهبنان،، حجت‌الاسلام عباس جعفری در جمع دانش‌آموزان دبیرستان شهید باهنر کوهبنان اظهار داشت: طی سال‌های گذشته به دلیل تغییر شرایط جوی و کم شدن نزولات آسمانی بسیاری از چشمه‌ها و قنات‌ها کم آب و یا خشکیده شدند که این خود سبب شده تا بسیاری از مناطق روستایی که در گذشته از آبادی و سرسبزی خاصی برخوردار بودند خالی از سکنه شوند.

وی عنوان کرد: در گذشته بسیاری از روستاها مراکز تولید محصولات کشاورزی و دامداری بودند و تعدادی از افراد متقاضی جویای کار در روستاها سکونت داشتند و در حقیقت جمعیت روستاها به مراتب بیشتر از شهرها بود.

جعفری ابراز داشت: البته نباید فراموش کرد که افزایش مراکز تولید، کارخانجات، افزایش تعداد ماشین‌ها و وسایل نقلیه نیز خود عامل مهمی در راستای آلودگی هوا و کاهش نزولات جوی است.

جعفری خطاب به دانش‌آموزان گفت: به عنوان یاران و پیروان راستین ائمه اطهار (ع) به ویژه امام سجاد (ع) خود را ملزم به خواندن دعا ۱۹ صحیفه سجادیه کنید.

امام جمعه کوهبنان ابراز داشت: اگر همین روند کاهش نزولات جوی ادامه پیدا کند در آینده نه چندان دور بسیاری از قنات‌ها و چاه‌های آب آشامیدنی شهرستان خشک می‌شوند و مردم این شهرستان با مشکل جدی آب مواجه خواهند شد و چیزی به عنوان دامداری و کشاورزی باقی نمی‌ماند.

وی تأکید کرد: دعای ۱۹ صحیفه سجادیه را در مدرسه به صورت گروهی قرائت و به والدین و دوستان خود نیز سفارش کنید تا این دعای معنوی و با ارزش را قرائت کنند که خداوند عنایت خاص خود را نصیب ما کند.

انتهای پیام/دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱