صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » تحریم ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد مرتبط با ایران توسط آمریکا
  • یکشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ / ساعت ۱۰:۲۸:۰۷
  • شناسه خبر: 483101
تحریم ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد مرتبط با ایران توسط آمریکا

جالب است در دولت قبل که از سوی غربگرایان متهم به «تنش زایی» و «دشمن تراشی» در سیاست خارجی می شدیم هیچگاه ایرانی ها به اتهام تروریست بودن به خاک امریکا ممنوع الورود نشدند اما در سایه ی ۳ سال و نیم دیپلماسی منفعلانه و ضعیف دولت روحانی، امروز بگونه ای تحریم می شویم که در ۳۸ سال قبل «سابقه» هم نداشته است.

به گزارش ۷۲عارف به نقل از –رجانیوز: روز گذشته اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های خارجی به واقعیت پیوست و   وزارت خزانه داری آمریکا تحریمهای جدیدی علیه ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد مرتبط با ایران اعلام کرد.
به‌گزارش رجانیوز طبق بیانیه خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های تحریم شده عبارتند از:
۱- شرکت ستاره شرقی، ۲- شرکت آرین دانش، ۳- شرکت ساختمانی-تجاری ماهر، ۴- شرکت تجاری-انرژی میراژ، ۵- شرکت بین المللی ام کی اس، ۶- شرکت صادرات واردات نینگبو، ۷- شرکت داریا افق سبز، ۸- شرکت داروسازی ریم، ۹- شرکت رویال پرل مستقر در امارات، ۱۰- شرکت زیست تجهیز پویش، ۱۱- شر کت تجاری کاسالینگ و ۱۲:Mirage for Waste Management & Environmental Services sarl
اسامی افراد به شرح زیر هستند:
۱- یحیی الحاج۲- عبدالله اصغرزاده۳- داریان تنی۴- ابراهیم حسن دهقان۵- فرحات محمدعبدالامیر ۶- محمد مقام ۷- کامبیز رستمی ۸- علی شریفی۹- کین شینهوا ۱۰- ریچارد یو ۱۱- مصطفی زاهدی ۱۲- قدرت زرگری۱۳- کارول ژوو
پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا در بیانیه‌ای از این تحریم‌ها استقبال کرده‌اند.
گفتنی تحریم‌های جدید وضع شده تحریمی صراحتاً به معنی نقض برجام به حساب می‌آید و در همین راستا دولت یازدهم موظف است مطابق با بند دوم از فرمان رهبر معظم انقلاب در نامه به حسن روحانی  اجرای برجام را متوقف سازد. در این بند آمده است:
ثانیاً: در سراسر دوره‌ی هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه‌ی مجلس، اقدامهای لازم را انجام دهد و فعّالیّتهای برجام را متوقّف کند.
در بند سوم مصوبه مجلس می‌خوانیم:
دولت موظف است هرگونه عدم‌پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو مؤثر تحریم‌ها یا بازگرداندن تحریم‌های لغوشده و یا وضع تحریم تحت هرعنوان دیگر را به‌دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به‌طوری‌که ظرف مدت دو سال ظرفیت غنی‌سازی کشور به یکصد و نودهزار سو افزایش یابد. شورای‌عالی امنیت ملی مرجع رسیدگی به این موضوع می‌باشد. دولت باید ظرف مدت ۴ ماه برنامه خود را برای این منظور جهت تصویب به شورا ارائه نماید.
در همین راستا دولت یازدهم که شعار قانون‌مداری می‌دهد باید نشان بدهد که در عمل نیز به قوانین مصوب شده پای‌بند است و اجرای قانون را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد. همچنین نمایندگان و رئیس مجلس شورای اسلامی باید نشان دهند که بر اجرای قانون وضع شده توسط خودشان در بیست دقیقه نیز مصمم هستند و در برابر نقض آشکارا، صریح و واضح برجام از راه‌کارهایی که خودشان تعبیه کردند استفاده می‌نمایند.
نکته پایانی هم این‌که نقض روز به روز برجام و تحریم های جدید آمریکا علیه ایران نشان می دهد ادعای «توقف ایران هراسی» توسط برجام نیز تا چه اندازه دروغ بوده است. جالب است در دولت قبل که از سوی غربگرایان متهم به «تنش زایی» و «دشمن تراشی» در سیاست خارجی می شدیم هیچگاه ایرانی ها به اتهام تروریست بودن به خاک امریکا ممنوع الورود نشدند اما در سایه ی ۳ سال و نیم دیپلماسی منفعلانه و ضعیف دولت روحانی، امروز بگونه ای تحریم می شویم که در ۳۸ سال قبل «سابقه» هم نداشته است.


دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
شهریور ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱