آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » با لعن عده‌ای خاص، راه به جایی نمی‌بریم
  • دوشنبه, ۹ اسفند ۱۳۹۵ / ساعت ۱۱:۱۸:۳۲
  • شناسه خبر: 484329
تاکید استاد پناهیان بر وحدت در ایام فاطمیه؛
با لعن عده‌ای خاص، راه به جایی نمی‌بریم

حجت‌الاسلام پناهیان گفت: مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع) باید مراقب باشند و وحدت را در مراسم فاطمیه حفظ کنند زیرا با لعن یک عده خاص که کاری از پیش نمی‌رود.

به گزارش  ۷۲عارف  ؛ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج جامعه مداحان، پیرامون دهه فاطمیه اظهار داشت: این ساده‌انگاری است اگر فکر کنیم تنها دشمنان و مشکلات حضرت فاطمه(س) فقط چند نفر محدود بودند و بخواهیم در دهه فاطمه با ذکر مصیبت به آن‌ها بپردازیم.

با لعن عده‌ای خاص، راه به جایی نمی‌بریم

وی کل مردم مدینه، فرهنگ و فکر پایین مردم آن زمان، مهاجرین و انصاری که حضرت فاطمه را تنها گذاشتند را مقصرین اصلی در به شهادت رسیدن حضرت فاطمه(س) خواند و گفت: چنانچه به قاتله فاطمیه نگاه کنیم درمیابیم که حضرت فاطمه(س) کل مردم مدینه را مورد محاکمه قرارداد.

حجت‌الاسلام پناهیان تصریح کرد: امروز از هرزمانی بیشتر به بصیرت و بصیرت افزایی نیاز داریم و جامعه‌ای که بصیرت داشته باشند خودشان را به‌سرعت می‌رسانند و درصحنه‌های حساس ولی خود را تنها نمی‌گذارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه هم‌اکنون زمان تقیه است، افزود: مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع) باید مراقب باشند و وحدت را در مراسم فاطمیه حفظ کنند زیرا با لعن یک عده خاص که کاری از پیش نمی‌رود.

وی خاطرنشان کرد: وحدت معقوله است که دشمن به دنبال از بین بردن آن است و امروز دشمن به دنبال پررنگ کردن اختلافات میان شیعه و سنی است که این امر باعث می‌شود تا وظیفه ما از هرزمانی سخت‌تر شود.

حجت‌الاسلام پناهیان در پایان یادآور شد: مداحان و شاعران آیینی ما باید بیشتر به فرهنگ فاطمی و دلایل قیام حضرت فاطمه(س) بپردازند و این کار باعث می‌شود تا فاطمیه عمیق‌تر برگزار شود.دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱