آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » صیانت از حجاب و عفاف به معنی حفظ ارزش‌ها است
  • شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۰:۴۷:۵۹
  • شناسه خبر: 486451
امام جمعه کوهبنان:
صیانت از حجاب و عفاف به معنی حفظ ارزش‌ها است

امام جمعه کوهبنان گفت: صیانت از حجاب و عفاف به معنی حفظ ارزش‌ها و خوبی‌ها و پیشرفت در تمام امور است.

به گزارش ۷۲عارف کوهبنان، حجت‌الاسلام عباس جعفری ظهر امروز در همایش حجاب و عفاف بانوانی کوهبنان اظهار داشت: ۸۲ سال پیش در چنین روزی، رضاخان در یک اقدام بی‌شرمانه دستور به کشف حجاب داد و بدین طریق ماهیت خود را به نمایش گذاشت.

وی ابراز داشت: زنان و مردان باغیرت ایران اسلامی در یک حرکت در برابر این اقدام خفت‌بار رژیم پهلوی ایستادند و با تقدیم خون و جان در برابر این حرکت غیراخلاقی و انسانی دولت پهلوی ایستادند.

امام جمعه کوهبنان تاکید کرد: گروهی از بانوان ایران اسلامی در برابر این قانون مقاومت کردند و این در حالی بود که رضاخان با تمام وجود در خدمت استکبار، کشف حجاب را از خانواده خود آغاز کرد و با این حرکت ناپسند خود در برابر دینداری و حجاب مردم ایران ایستاد.

وی خاطرنشان کرد: زنان متدین ایران اسلامی در مقابل خواست رژیم پهلوی مقاومت و حجاب را رعایت کردند و برخی از آنان سال‌ها در خانه ماندند تا حجاب‌شان حفظ شود.

جعفری با اشاره به ایات متعدد در باب حجاب و عفاف گفت: حضرت زهرا (س) برای حجاب و عفاف خود هزینه کردند، زنان باید از حجاب و عفاف به عنوان گوهر گرانمایه حفاظت کنند تا اگر در معرض دیگران قرار گرفت ارزش و اعتبار خود را حفظ کند.

وی ادامه داد: در کشور ما افتخارات زیادی در عرصه‌های مختلف پزشکی، هسته‌ای، دفاعی و … کسب شده که تعجب و حسادت دشمنان را در برداشته است، موشک‌های سپاه پاسداران دنیای ظلم و ستم را متزلزل کرده، اما سلاحی که دشمنان از آن ترس و وحشت خاص دارند، حجاب بانوان ایران اسلامی است.

جعفری بیان داشت: دشمنان که از حجاب زنان کشورمان در هراس هستند، در میادین ورزشی زنان باحجاب ما را از ادامه بازی‌ها محروم می‌کنند و در برخی کشورها زنان و دختران محجبه را از آموزش محروم می‌کنند.

وی تاکید کرد: دشمنان با راه‌اندازی سایت‌ها و شبکه‌های مختلف درصددند که ارزش حجاب را از بین ببرند در فکر هستند تا رنگ چادر را عوض کنند و کم کم اندازه چادرها را تقلیل دهند تا به اهداف خود برسند.

جعفری تصریح کرد: بهترین نوع جهاد و مقاومت را زنان بر عهده دارند، اگر حجاب را رعایت کنند، عفت و مردانگی در جامعه رشد می‌کند چرا که زنان رزمنده‌پرور هستند.

امام جمعه کوهبنان گفت: در حال حاضر هم حجاب و هم عفاف به شدت مورد هجوم دشمنان قرار دارد، لذا همگان وظیفه دارند با توجه به توصیه‌های بنیانگذار کبیر انقلاب و منویات مقام معظم رهبری از حجاب و عفاف صیانت کنند، چرا که اگر این دو حفظ شود، ارزش‌ها و خوبی‌ها حفظ و پیشرفت در تمام امور حاصل می‌شود.

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱