آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » لزوم تجهیز بیمارستان کوهبنان/ اعزام‌های مکرر بیماران به زرند و کرمان
  • شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۲۴:۰۴
  • شناسه خبر: 486462
72عارف گزارش می‌دهد
لزوم تجهیز بیمارستان کوهبنان/ اعزام‌های مکرر بیماران به زرند و کرمان

با توجه به افتتاح بیمارستان کوهبنان هنوز بسیاری از مشکلات درمانی شهروندان این شهرستان به قوت خود باقی است و مردم کوهبنان خواستار تجهیز این بیمارستان از سوی مسؤولان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف کوهبنان ، پس از سال‌ها انتظار بیمارستان ۳۲ تختخوابی کوهبنان بالاخره در اردیبهشت ماه سال جاری افتتاح شد تا مردم کوهبنان از دست مهاجرت‌های درمانی به شهرستان‌ها و استان‌های همجوار راحت شوند.

تلاش‌های زیادی در این راه صورت گرفت و پیگیری مسؤولان هم ستودنی است، اضافه شدن بخش درمانگاه و فعالیت این بخش، آمد و رفت پزشکان متخصص در بخش‌های مختلف و تسریع در مداوا و درمان بیماران سرپایی از نکات برجسته این پروژه درمانی در شهرستان است، اما  هنوز ضعف‌های فراوانی متوجه بهداشت و درمان کوهبنان به ویژه بیمارستان افضل‌الدین ابوحامد است.

شاید به کار بردن الفاظی چون «انقلاب پزشکی و درمانی» و «خروج از محرومیت بهداشتی» سبب شده است که توقع مردم کوهبنان از آن چیزی که به‌عنوان بیمارستان از آن نام برده شد را بالا ببرد چراکه به ضم بسیاری از شهروندان و مراجعان به بیمارستان، هنوز هم کار درمانی خاصی در این بیمارستان صورت نمی‌گیرد و اعزام‌های مکرر بیماران به بیمارستان‌های زرند و کرمان گواه این گفته است.

در کنار این ضعف‌ها، ایرادات زیربنایی و ساختمانی بیمارستان هم در این مدت بر مشکلات افزوده است و شاید پاگیر پیشرفت آن نیز در آینده شود و در این رابطه می‌توان به قول وزیر بهداشت برای تجهیز بخش دیالیز بیمارستان در روز افتتاح اشاره کرد که قرار بود تا پایان ماه مبارک رمضان این بخش به صورت خاص راه‌اندازی شود و گفته این مسؤول اول بهداشت و درمان کشور به حدی برای مردم واجب‌الاجرا می‌نمود که کمتر کسی در عدم اجرای آن شکی داشت.

اما با گذشته چند هفته هنوز خبری از دستگاه دیالیز در بیمارستان کوهبنان نیست و دیگر کسی پیگیر این موضوع نمی‌شود چرا که نماینده عالی دولت در شهرستان در سخنرانی روز قدس با اشاره به این موضوع که ساختمان این بیمارستان برای نصب و ورود دستگاه دیالیز مناسب نیست رفع این مشکل را روی دوش  نقشه ساختمانی بیمارستان انداخت.

همین چند روز گذشته بود که درگیری یکی از مراجعان با نیروهای بیمارستان افضل‌الدین ابوحامد کوهبنانی منجر به شکسته شدن شیشه قسمت پذیرش این بیمارستان شد و نهایتاً با ورود ماموران حراستی و نیروهای انتظامی این داستان فیصله یافت اما واکاوی موضوع و بررسی‌ها معلوم کرد قطع شدن برق این واحد درمانی و کند شدن روند پذیرش و درمان منجر به اعتراض این مراجعه کننده شده بود اما بدون تایید عمل مراجعه کننده می‌توان این سؤال را پرسید چگونه ممکن است برق بیمارستانی در ساعاتی از روز قطع شود.

شاید کمی صبر و پیگیری مناسب و جلوگیری از افتتاح با عجله این بیمارستان موجب رفع مشکلات این چنینی در آینده خواهد بود.

انتهای پیام/دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱