آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » تاکید نمایندگان کارگری بر جلوگیری از واردات ذغال‌سنگ
  • یکشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۲۳:۱۹
  • شناسه خبر: 486631
در کمیسیون کارگری کوهبنان:
تاکید نمایندگان کارگری بر جلوگیری از واردات ذغال‌سنگ

نمایندگان کارگران معادن زغالسنگ کوهبنان در کمیسیون کارگری کوهبنان تاکید کردند: اگر بخواهیم وضعیت کارگران و معادن رونق پیدا کند، باید تلاش شود تا مانع ورود ذغال به کشور شویم در غیر این صورت افزایش قیمت چندان منافعی برای کارگران ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف کوهبنان، کمیسیون کارگری کوهبنان ظهر امروز با حضور نمایندگان کارگران و مسوؤلان معادن در محل دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.

محمدرضا مهدلو فرماندار کوهبنان در ابتدای این جلسه اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بر تولید و اشتغال تاکید شده است، جای دارد که کارگران، پیمانکاران و مسوؤلان معادن در کنار هم در راستای افزایش تولید گام بر دارند.

وی بر راه‌اندازی افق‌های جدید در معادن تاکید کرد و ادامه داد: با فراهم کردن امکانات و تجهیزات به روز و همچنین بستر ایمنی بیشتر تمام تلاش خود را به کار ببریم که هر روز شاهد افزایش تولید باشیم.

فرماندار کوهبنان خاطرنشان کرد: طی یک ماه گذشته به جای رفع چالش‌های مربوط به جامعه کارگری و تلاش در راستای بهبود تولید، فکر و وقت صرف اعتراضات مربوط به جامعه کارگری شد.

وی بیان داشت: مسوؤلان باید در پرداخت حقوق و مزایا به گونه‌ای عمل کنند که منجر به اعتراض کارگران نشود که در نهایت این اعتراضات منجر به کاهش تولید و متضرر شدن معادن و پیمانکاران خواهد شد.

مهدلو ابراز داشت: در حال حاضر نسبت به سال‌های گذشته با توجه به تلاش کارگران معادن زیر پوشش شرکت و تعامل بیشتر کارگران و مسوؤلان معادن شاهد افزایش تولید بودیم که این مهم موجب شد بخشی از بدهی‌های شرکت پرداخت شود.

رئیس کمیسیون کارگری شهرستان کوهبنان گفت: در تلاش هستیم تا مبلغی برای ایمنی معادن اختصاص داده شود تا کارگران با آرامش بیشتری در محیط کار حاضر شوند و دیگر شاهد حوادث جرحی و فوتی در معادن نباشیم.

در ادامه این جلسه نمایندگان کارگران به بیان مشکلات و خواسته‌های خود پرداختند و خواستار مساعدت دولت و مسوؤلان شرکت ذغال‌سنگ برای رفع مشکلات و افزایش تولید شدند.

اقتصاد کوهبنان به معادن ذغال‌سنگ وابسته است

یدالله زمانی نماینده کارگران معدن اصلی گفت: اقتصاد شهرستان کوهبنان به معادن ذغال‌سنگ بستگی دارد، لذا همگان باید در راستای رونق معادن گام برداریم.

وی تاکید کرد: همه تلاش‌ها باید در راستای راه‌اندازی افق ۲۴۰۰ صورت پذیرد تا این طرح هر چه زودتر اجرایی شود که در افزایش تعداد کارگران و تولید موثر است و در غیر این صورت در آینده شاهد بیکاری بخشی کارگران خواهیم بود.

زمانی عنوان کرد: بحث چهار درصد بیمه کارگران زیر پوشش تامین اجتماعی پیگیری شود تا در زمان بازنشستگی ما دچار مشکل نشویم، چرا که تعدادی از کارگران در آستانه بازنشستگی قرار دارند.

مهدی خالداری نماینده کارگران معدن هشونی گفت: برای رفع برخی مشکلات کارگران، وزیر، معاونان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در اعماق درونی زمین و در جمع کارگران حاضر شوند تا سختی کار را از نزدیک ببیند که این مهم در رفع مشکلات مربوط به جامعه کارگری موثر است.

جلوگیری از واردات ذغال‌سنگ به کشور

محمدرضا گلستانی نماینده کارگران معدن چشمه پودنه نیز گفت: اگر بخواهیم وضعیت کارگران و معادن رونق پیدا کند، باید تلاش شود تا مانع ورود ذغال به کشور شویم در غیر این صورت افزایش قیمت چندان منافعی برای کارگران ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ما توقع داریم تبعیضی بین کارگران معادن ذغال‌سنگ بخش خصوصی و دولتی نباشد تا کارگران با دلگرمی بیشتری در محل کار حاضر شوند.

در این جلسه حاضران خواستار پرداخت یارانه به بخش ایمنی معادن، رفع بخشی از مشکلات بهداشتی معادن، احیای انجمن مسوؤلان ایمنی معادن و … شدند.

در پایان این جلسه محسن سیف‌الهی رئیس اداره کار کوهبنان درخواست کرد که لباس کار کارگران معادن در تولیدهای شهرستان دوخته شود.

وی گفت: بدون هیچ‌گونه چشم داشتی با کسانی که ایمنی معادن را رعایت نکنند برخورد خواهد شد تا دیگر شاهد حوادث جرحی و فوتی در معادن نباشیم.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱