آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » ۱۴۰ تعاونی در کوهبنان ثبت شده است
  • یکشنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۵۸:۰۸
  • شناسه خبر: 490648
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوهبنان:
۱۴۰ تعاونی در کوهبنان ثبت شده است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوهبنان گفت: تاکنون بیش از ۱۴۰ تعاونی در شهرستان کوهبنان به ثبت رسیده است.

محسن سیف‌الهی عصر امروز در حاشیه بازدید از چند تعاونی شهرستان اظهار داشت: ابلاغ سیاست‌های کلی اصل ۱۴۴ قانون اساسی توسط رهبر معظم انقلاب، نویدبخش انقلاب یا جهش اقتصادی است که در صورت اجرای دقیق می‌تواند تحولی عمیق و گسترده در اقتصاد کشور ایجاد کند.

وی بیان داشت: این اصل بیانگر این واقعیت است که بخش تعاون کشور به عنوان یکی از بخش‌های مهم واجد‌الشرایط اداره بسیاری از بخش‌های دولتی نیازمند توجه بیشتر و سیاست‌های حمایتی مجلس و دولت است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوهبنان تاکید کرد: براین اساس باید ۲۰ درصد از اقتصاد در اختیار دولت باقی مانده و مابقی به بخش‌های خصوصی و تعاونی واگذار می‌شود که هدف آن شتاب در توسعه کشور و رسیدگی دولت به نقش اصلی خود یعنی حمایت از سرمایه‌گذاری و نظارت بر بخش‌های مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهرستان کوهبنان بیش از ۱۴۰ تعاونی به ثبت رسیده که حدود ۶۰ درصد این تعاونی‌ها توزیعی، ۳۰ درصد تولیدی و ۱۰ درصد به صورت تولیدی و توزیعی فعالیت دارند.

سیف‌الهی ابراز داشت: در حال حاضر تعاونی‌های با درجه حساسیت بالا از جمله تعاونی‌های سهام عدالت، دهیاری‌ها، توسعه و عمران، بهره‌برداری منابع طبیعی، تعاونی‌های مصرف، تامین نیاز تولید کنندگان و مسکن مهر در دستور کار شهرستان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در شهرستان کوهبنان تعاونی‌های موفق و فعالی همچون مصرف کارگران ذغال‌سنگ شهر کوهبنان و بخش طغرالجرد، تعاونی مصرف فرهنگیان، سهام عدالت، دهیاری‌های کوهبنان، تولید فرش و تابلو فرش، بسته‌بندی فجر، فنی و مهندسی بهسازان خاتون، مهندسی کشاورزی سبزینه، معدن کار و … در حال فعالیت هستند.

وی از جوانان تحصیل کرده و جویای کار شهرستان دعوت کرد تا با راه‌اندازی تعاونی‌ها در راستای تولید و اشتغال در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید شده گام بر دارند.

سیف‌الهی تاکید کرد: بدون شک برای رفع مشکل بیکاری و افزایش تولید داخلی باید تعاونی‌های موفق مورد تشویق و ترغیب قرار گیرند و تسهیلات ویژه در اختیار آنها قرار گیرد.

انتهای پیام/دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
بهمن ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« دی   اسفند »
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰