آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » ایجاد اشتغال برای ۶۲ خانوار کوهبنانی
  • جمعه, ۱۲ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۰۳:۱۸
  • شناسه خبر: 494552
مدیرکل کمیته امداد کرمان خبر داد
ایجاد اشتغال برای ۶۲ خانوار کوهبنانی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: مقرر شده است در سال ۹۶ برای ۶۲ خانوار در شهرستان کوهبنان اشتغال ایجاد کنیم.

به گزارش ۷۲عارف کوهبنان، یحیی صادقی پیش از ظهر امروز در نود و دومین جلسه اقتصاد مقاومتی منطقه پنج «شهرستان کوهبنان» اظهار داشت: مقرر شده است در سال ۹۶ برای ۶۲ خانوار اشتغال ایجاد کنیم در کوهبنان کمترین مددجو را داریم که بیش از نیمی از آن‌ها بالای ۷۰ سال سن دارند، برنامه ما برای این افراد راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی پنج کیلووات است که منابع آن از طریق بانک‌ها تأمین می‌شود.

محمود وفایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان  اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی کوهبنان گردشگری است و با توجه به این قابلیت‌ها می‌تواند، بسیار توسعه یابد، ۶ واحد توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز در این شهرستان پیش بینی کردیم که چهار واحد آن فعال شده است، محل آسیاب‌های آبی منطقه خوبی برای گردشگری است با همراهی کمیته امداد می‌توانیم، امسال ۴۰۰ شغل دستی یعنی فراتر از موضوع سند ایجاد کنیم.

زهرا موسی‌پور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان اظهار داشت: دو پروژه بهبود امنیت غذایی را در دست اجرا داریم و کوهبنان برای این موضوع انتخاب شده است که هدف آن کاهش سوء تغذیه و حفاظت از زنان باردار است، همچنین در باب موضوع ارتقا جوامع محلی با سازمان مردم نهاد در این زمینه تفاهمنامه صورت گرفته است.

در ادامه حسین امیری نماینده مردم شهرستان‌های کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی استان کرمان پیشگام شده است، همگی وظیفه داریم بر اساس ظرفیت‌های مختلف اشتغال ایجاد کنیم برای جان گرفتن و پایداری واحدهای تولیدی، باید کیفیت، قیمت و سرعت عمل تولید کالاها را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه کوهبنان شهرستان کوچکی است که ظرفیت بسیار بالایی در تمام زمینه‌ها دارد و از زیرساخت‌های خوبی هم برخوردار است، بیان داشت: اگر بتوانیم، ظرفیت‌های تولیدی و توسعه شهرستان را شناسایی کنیم به واحدهای تولیدی رونق دهیم و بیمه واحدهای خرد را تأمین کنیم، این طرح‌ها پیشرفت قابل توجهی پیدا می‌کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: برای پیشرفت کارها باید از فرصت‌ها بهره ببریم در حال حاضر یکی از فرصت‌های ایجاد شده، وجود طرح‌های اقتصادی است که الگوی کل کشور شده است، تلاش باید در رأس فعالیت‌های مدیران باشد، بنابراین دانشگاه آزاد در راستای تحقق اهداف انقلاب عمل می‌کند و کار خدمات‌رسانی انجام می‌دهد، زیرا یک مؤسسه مردمی است.

حمدالله منظری‌توکلی تصریح کرد: بر اساس قطب‌بندی استان کرمان دانشگاه آزاد به عنوان معین اقتصادی شهرستان کوهبنان مشخص شده است و با توجه به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری مورد نظر است در راستای اشتغالزایی در محدوده فعالیت خود گام بر می‌داریم.

در ادامه مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اظهار داشت: در حوزه صنعت و معدن نگاه ویژه‌ای به شهرستان کوهبنان داریم و امروز فعال کردن یکی از معادن از برنامه‌های ما بود.

در پایان این جلسه نیز عباس سعیدی مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار داشت: مجوز تأسیس هفت مرغداری ۲۰ هزار رأسی را اخذ کردیم که به دلیل عدم وجود سرمایه راکد مانده است.

انتهای پیام/دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱