آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » آیت الله منتظری زیرک بود یا ساده لوح ؟
  • یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۳۵:۵۴
  • شناسه خبر: 496648
یادداشت
آیت الله منتظری زیرک بود یا ساده لوح ؟

بخاطر برخی اقدامات سیاسی، عده ای آیت الله حسینعلی منتظری را فردی ساده لوح و بی ادبان شیخ ساده لوح خطاب میکردند حال این سوال مطرح است هفته ی وحدت را که وی نامگذاری نمود را هم میتوان از مصادیق ساده لوحی ایشان عنوان نمود یا همان داستان معروف یک بام و دو هواست ؟!

خارج از همه ی این حرف ها به نظرم مرحوم  آیت الله منتظری  هفته وحدت  را با هدف خیرخواهی برای کشور و مسلمین مطرح ولی نتوانست آن را در قالب و چارچوب مدون و صحیح به جامعه ارائه دهد و مردم  عامی که قدرت تشخیص بالایی ندارند تصور کردند با نامگذاری هفته ای به نام وحدت اختلافات عقیدتی بین شیعیان و پیروان مکتب سقیفه که بیش از هزار سال وجود داشته است طی معجزه ای و تنها با یک نامگذاری حل شد !

نتیجه بی فکری ها این شد که اکنون جمعی از شیعیان خنثی شده میگویند :  حالا چه فرقی میکند علی [ علیه السلام ] خلیفه اول بوده باشد یا ابوبکر و….؟! عده ای هم میگویند اگر عمر بن خطاب نبود ما ایرانی ها مسلمان نمیشدیم و ما مدیون خلیفه ی دوم هستیم ! مع الاسف از این جمله های قصار بی مغز بسیار به گوش میرسد  و همه ی این نا صوابی ها به روح کسانی خواهد رسید که فکر نا پخته ای را به آذهان کم مطالعه  تزریق کردند آنهم با  تریبون هایی که روزی آرزو میکردیم از شاه مخلوع بگیریم و با آن تبلیغ مذهب جعفری کنیم !

کم نیستند اقداماتی که ما بدون فکر و تأمل انجام میدهیم  و نتیجه آن، وضعیت کنونی کشور است که میتوانست خیلی بهتر از این باشد .
ای کاش مثل جناب شتر، دور نگر بودیم .
پر واضح است وحدت سیاسی بین مسلمین و بعضا با غیر مسلمین یک نیاز و یک حرکت استراتژیک است ولی این مدل وحدت گشادی که ما بدون چارچوب در جامعه راه انداختیم  تنها منجر به خنثی شدن عقاید شیعی و خون به دل کردن اهل بیت علیهم السلام گردیده است .
باشد تا خدای محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) ما را ببخشد.

⏰ @masoudbahraini

مسعود بحرینی
مدیر موسسه راهبردی گفتمان جهانی انتظار
مدیر مسئول خبرگزاری شیعه نیوز
آیت الله منتظری زیرک بود یا ساده لوح ؟


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱