آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » خسارت ۲۰ تا ۸۰ درصدی زلزله به ابنیه تاریخی کوهبنان
  • یکشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۴۷:۳۶
  • شناسه خبر: 498804
معاون میراث فرهنگی خبر داد:
خسارت ۲۰ تا ۸۰ درصدی زلزله به ابنیه تاریخی کوهبنان

کرمان – معاون میراث فرهنگی از خسارت ۲۰ تا ۸۰ درصدی ابنیه تاریخی کوهبنان در اثر وقوع زمین لرزه خبر داد.

به گزارش ۷۲عارف محمد حسن طالبیان پنجشنبه شب در بازدید از ابنیه تاریخی منطقه زلزله زده کوهبنان، اظهار کرد: دو روز پیش سالگرد زلزله پنجم دیماه بم بود و خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه بازسازی ابنیه تاریخی در بم اتفاق افتاده و تجربه بسیار خوبی برای کارشناسان و استادکاران برای مقاوم سازی بناهای خشتی است.

وی افزود: کوهبنان که یک منطقه فرهنگی و علمی فوق العاده مهم در گذشته و الان است و افراد فرهیخته و دانشمندان فراوانی در حوزه های علوم و عرفان در این منطقه حضور داشتند و این منطقه دارای ظرفیت های میراث فرهنگی است. محمد حسن طالبیان

معاون میراث فرهنگی با اشاره به اینکه ۲۰ تا ۸۰ درصد از ابنیه های تاریخی منطقه کوهبنان دچار آسیب شدند، گفت: در این منطقه اولویت ها شناسایی شد و از هفته آینده تیمی مامور خواهد شد که با کمک شهرداری، فرمانداری و مردم منطقه با یک مدیر با سابقه مرمت بناهای تاریخی آسیب دیده را آغاز کند.

طالبیان ادامه داد: سعی داریم باسازی بناهای تاریخی که بیشتر در اختیار بازدید عموم است در دستور کار قرار دهیم و مکان های خطرناک هم مرمت اضطراری را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه منطقه کوهبنان مرکز تاریخی است که کم در کشور شناسایی شده است، عنوان کرد: پیش بینی می کنم با این همکاری که صورت گرفته هر چه سریعتر این ظرفیت های این منطقه معرفی شود تا به یک منطقه جذاب برای علاقمندان فرهنگ و گردشگران فرهنگی تبدیل شود.

وی با اشاره به پس لرزه هایی که در این منطقه در حال وقوع است، یادآور شد: امیدواریم به سرعت و قبل از تخریب بیشتر توسط پس لرزه های بعدی با سازه های نگهبان و غیر نگهبان از تخریب بیشتر جلوگیری شود.دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱