آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » تخریب هشتاد درصد منازل دهستان جور کوهبنان
  • چهارشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۱۸:۳۱
  • شناسه خبر: 499064
حجت الاسلام بیانی
تخریب هشتاد درصد منازل دهستان جور کوهبنان

حجت الاسلام اسماعیل بیانی منش نیاز به کانکس را از ضروری ترین نیاز های مردم روستای جور و دیگر روستاهای آسیب دیده دانست و افزود: این منطقه از مناطق سردسیر است و چادر جواب گوی نیاز مردم نیست؛ مسئولین باید در نظر داشته باشند که چادر تنها در ساعات اولیه به کار می‎آید؛ نیاز است برای اسکان این مردم که منازلشان کامل تخریب شده است برنامه‎ ریزی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف کوهبنان ، حجت الاسلام اسماعیل بیانی روحانی مستقر دهستان جور در رابطه با زلزله اخیر کوهبنان کرمان گفت: در زلزله اخیر شهرستان کوهبنان، دهستان جور به عنوان مرکز زلزله دچار آسیب زیادی شد که متاسفانه هشتاد درصد منازل روستا تخریب و زلزله دو روز قبل باعث تخریب منازل باقی مانده شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم؛ اما ضررهای مالی مانند تلفات دام وتخریب منازل، آینده معیشتی مردم روستا را دچار بحران کرده است؛ شغل اصلی مردم این روستا کار در معدن است که با وقوع زلزله معادن نیز تعطیل شده‎اند و مردم در بدترین وضعیت معیشتی به سر می‎برند.

این روحانی مستقر درباره اولین اقدامات در ساعات اولیه زلزله افزود: با وقوع زلزله بلافاصله به سرکشی از روستا پرداخته و سعی بر ایجاد اسکان موقت مردم داشتیم که متاسفانه شب اول اتفاقی نیافتاد  و مردم روستا شب را تا صبح در سرما گذراندند و از فردای آن روز چادرها رسید و بین مردم تقسیم شد.

حجت الاسلام بیانی منش نیاز به کانکس را از ضروری ترین نیاز های مردم روستای جور و دیگر روستاهای آسیب دیده دانست و افزود: این منطقه از مناطق سردسیر است و چادر جواب گوی نیاز مردم نیست؛ مسئولین باید در نظر داشته باشند که چادر تنها در ساعات اولیه به کار می‎آید؛ نیاز است برای اسکان این مردم که منازلشان کامل تخریب شده است برنامه‎ ریزی شود.

وی ادامه داد: علاوه بر بحث سرپناه، متاسفانه مردم روستا وسایل گرمایشی نیز ندارند و این موضوع باعث شیوع بیماری در میان مردم شده است که لازم است مسئولین مربوطه اقدام جدی کنند.

روحانی مستقر روستای جور از نوع اطلاع رسانی از وضعیت مردم کوهبنان انتقاد کرد و افزود: رسانه ها وظیفه خود را در قبال مردم زلزله زده کوهبنان به طور کامل انجام نمی‎دهند؛ خوشبختانه این زلزله تلفات جانی نداشت؛ اما رسانه ها باید توجه داشته باشند که مردم دچار آسیب روحی شده اند و نیاز به توجه بیشتری دارند؛ متاسفانه در رسانه‎ها از زبان برخی مسئولین خبرهایی شنیده می‎شود مبنی بر اینکه مشکلی در مناطق زلزله زده وجود ندارد؛ حال آنکه باید اهالی رسانه خودشان به این مناطق بیایند و شاهد مشکلات از نزدیک باشند.

وی در پایان در رابطه با وظیفه روحانیت منطقه در برابر مردم زلزله زده بیان داشت: وظیفه روحانیت در اینگونه وقایع سنگین تر می‎شود و علاوه بر وظایف قبلی مانند اقامه نماز و مناسبات دینی، بایستی همچون پدری مهربان به مشکلات روحی و مادی مردم رسیدگی کنند و در کنار پیگیری مطالبات مردم از مشاوره و ایجاد آرامش میان مردم غافل نشوند.دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱