آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » اعطای تسهیلات قرض الحسنه شاهد به لطمه دیدگان زمین لرزه کوهبنان
  • شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۰۱:۱۶
  • شناسه خبر: 499343
اعطای تسهیلات قرض الحسنه شاهد به لطمه دیدگان زمین لرزه کوهبنان

افشین سفاهن اظهار کرد: بعد از عزیمت رییس بنیاد شهید به منطقه های زمین لرزه زده استان کرمان بویژه منطقه کوهبنان، اعطای تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون ریالی با کارمزد صفر به خانواده های تحت پوشش صندوق قرض الحسنه شاهد در دستور کار جای گرفت.

به گزارش ۷۲عارف  افشین سفاهن با اشاره به کارهای بنیادشهید درباره رسیدگی به لطمه دیدگان ایثارگر زمین لرزه کرمان اظهار کرد: بعد از عزیمت رییس بنیاد شهید به منطقه های زمین لرزه زده استان کرمان بویژه منطقه کوهبنان، اعطای تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون ریالی با کارمزد صفر به خانواده های تحت پوشش صندوق قرض الحسنه شاهد در دستور کار جای گرفت.
وی دنبال کرد: ۱۲۰ نفر از ایثارگران در کوهبنان تحت پوشش صندوق قرض الحسنه شاهد می باشند که گروه کاری صندوق قرض الحسنه شاهد از روز دوشنبه ۱۸ دی ماه به این منطقه اعزام شده و به درخواست امام جمعه این شهرستان در دفتر وی مستقر گردیدند و تا به امروز ۹۰ تقاضای وام در این منطقه ثبت شده هست.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با اظهار اینکه تا روز پنجشنبه ۲۱ دی ماه تمامی درخواست ها جمع آوری خواهد گردید تأکید کرد: درباره بعضی از خانواده هایی که امکان مراجعه نداشتند، کارشناسان به منازل آنان مراجعه و تقاضای وام ثبت شده و پرداخت این تسهیلات تا اواسط هفته آینده صورت خواهد گرفت.
سفاهن افزود: این خدمت قبل از این در استان کرمانشاه عرضه شده هست و ۲ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات به لطمه دیدگان شاهد و ایثارگر در منطقه های زمین لرزه زده کرمانشاه پرداخت شده هست.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، زمین لرزه ۷٫۳ ۳ ریشتری ۲۱ آبان ماه در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زمین لرزه به ۱۰ شهرستان و هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و طبق بررسی های صورت گرفته بیشتر از ۸۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در سانحه لطمه کلی و جزئی دیده هست.
۲ ۲ ریشتر شهرستان کوهبنان در استان کرمان را لرزاند؛ این زمین لرزه به ۸۵ درصد ابنیه کوهبنان خسارت وارد کرد. ۳۰ ۳۰ واحد تجاری و یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کوهبنان خراب کردن شده هست.
بیشتر از سه هزار زمین لرزه طی ۶ سال گذشته در کرمان رخ داده هست.دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱