آمار

صفحات پاپ آپ

72عارف کوهبنان » تعلقات دنیایی مانع اصلی رسیدن به خداست
  • سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۳ / ساعت ۱۱:۲۵:۰۸
  • شناسه خبر: 65970
مسئول تعلیم و تربیت بسیج کوهبنان :
تعلقات دنیایی مانع اصلی رسیدن به خداست

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه کوهبنان :اگر انسان تعلقات دنیایی را کنار بگذارد و از قدرت ها مادی و دنیایی قطع امید کند خیلی زود متوجه خدا و مهربانی و قدرت و عظمت او خواهد شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی 72عارف از کوهبنان حجت الاسلام و المسلمین مالکی نژاد مسئول تعلیم و تربیت […]

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه کوهبنان :اگر انسان تعلقات دنیایی را کنار بگذارد و از قدرت ها مادی و دنیایی قطع امید کند خیلی زود متوجه خدا و مهربانی و قدرت و عظمت او خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی 72عارف از کوهبنان حجت الاسلام و المسلمین مالکی نژاد مسئول تعلیم و تربیت شجره طبیه صالحین ناحیه بسیج کوهبنان در جمع دانش آموزان و مربیان دبیرستان دخترانه الزهراء کوهبنان گفت :همانگونه که در ساخت خانه ها و ابنیه ای انسان تمامی مواضین و قوانین مربوطه به معماری را جهت جلوگیری و پیشگیری و استحکام در مقابل بلایای طبیعی رعایت می کند و همچنین مدارس نیز سازمانی جهت نوسازی و استحکام بناهای خود دارند در دین نیز باید اقداماتی جهت استحکام ایمان انجام بگیرید .مالکی

وی ادامه داد با استناد به حدیث شریفی از امیر المومنین علی علیه السلام پنج عامل برای استحکام در دین معرفی شده است که اولین مورد آن توجه به اقامه نماز اول وقت می باشد .

حجت الاسلام مالکی نژاد با اشاره به داستانی در خصوص اهمیت نماز اول وقت گفت : آیت اله بهجت (ره) از مرحوم آقای قاضی رحمته الله علیه نقل می کردند که ایشون می فرمود :« اگر کسی نماز اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن کند و یا فرمودند : به صورت من تف بیندازد »

وی تاکید کرد کسانی که نماز خود را در اوّل وقت آن به جا می آورند در مقایسه با کسانی که اینگونه نیستند، نگرش یکسانی در مورد نماز ندارند. گروه دوم هر وقت به یاد نماز خوانده نشده ی خود می افتند، دلهره و اضطرابی وجودشان را فرا می گیرد. این دلشوره ادامه دارد تا اینکه نماز خود را بخوانند و از دستش خلاص شوند. چنین نمازی، نه از روی عشق و محبّت به نماز؛ بلکه به انگیزه ی رهایی از این تکلیف سخت بوده است.

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه کوهبنان تصریح کرد در مقابل، کسی که نماز خود را در اوّل وقت آن به جا می آورد، هر وقت به یاد نماز می افتد نفس راحتی می کشد و از اینکه وظیفه ی خود را به موقع انجام داده احساس «عزّت نفس» و «ارزشمندی» می کند. نماز این شخص، نه به نیّت ادای تکلیف و رهایی از آن؛ بلکه از روی محبّت و علاقه به خدای متعال و عشق به انجام تکلیف الهی است.

مالکی بیان کرد نماز اوّل وقت نزد خدای سبحان ارزش بسیار زیادی دارد و تا وقتی که نمازگزار مقید به نماز اوّل وقت است، شیطان نمی تواند به راحتی در او نفوذ کرده و توفیق نماز را از او سلب نماید.

وی پایان داد اگر انسان تعلقات دنیایی را کنار بگذارد و از قدرت ها مادی و دنیایی قطع امید کند خیلی زود متوجه خدا و مهربانی و قدرت و عظمت او خواهد شد.

انتهای پیام /

مطالب بیشتر در 72عارفدیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها
گیشه روزنامه
نظرسنجی و بایگانی

تلگرام 72عارف

آرمان کرمان

72عارف در آپارات

اخبار 72عارف کوهبنان در خبرگزاری دانا

دانلود آخرین ورژن سلام

تقویم شمسی
فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱